Öğretmenin Not Defteri 1 pdf – Yandex indir

Öğretmenin Not Defteri 1 pdf – Yandex indir

Yıllar önce başladığım ve bir türlü bırakamadığım mesleğimin bir hatırasıdır bu notlar. Her notta, sevgili öğrencilerimin tertemiz yüzleri parıldamaktadır. İstedim ki, onlarla satırlarda ve sayfalarda konuşayım. Onları sayfalarda da dinleyeyim, hep sorsunlar ve ben hep söyleyeyim. Çünkü onlar dinlemek ve anlamak istiyorlar. Onların yetişmelerine katkıda bir adımcık olabilirse bu kitap, benim gönlüm yine sevinçlerle kanatlanacak. İlk öğrencimden son öğrencime kadar, hepinize hasretle ve en içten sevgilerimle…
“Bizi, sevgiyle sevgisinden yaratmış olan yüce Allah, sevgiyi emretti. Kini, kanı ve düşmanlığı yasakladı. Canlı, cansız bütün varlık dünyası, aynı yaratıcının eseri olarak birbirini sevgiyle bütünledi, tamamladı,  destekledi. Böylece evrende bir müthiş uyum, ahenk ve düzen meydana geldi.
Sevgisizleşmiş insan, ha bire bu düzeni bozuyor. Günübirlik bencillikleri uğruna, dünyayı yaşanmaz bir hale getiriyor.
Sürekli veren cömert topraktan, daima ışıl ışıl neşe dağıtan güneşten, canımıza can katan tertemiz sulardan ibret almadan… Olumsuzluğu, cimriliği, çıkarcılığı kışkırtıyor birileri…
Bütün bu aksiliklere “dur!” diyebilecek bir ses olmalıyız. Bir mıknatıs gibi insan kardeşlerimizi iyiye, doğruya, güzele çekmeliyiz.
“Öğretmenin Not Defteri bunu yapmak istiyor.”
 

Öğretmenin Not Defteri 1 isimli 184 sayfadan oluşan kitap ; Vehbi Vakkasoğlu tarafından yazılmış ve MOTTO yayınevinin 11.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yazarlığın Eteklerinde pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Yazarlığın Eteklerinde indir, Yazarlığın Eteklerinde oku ve Yazarlığın Eteklerinde pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Öğretmenin Not Defteri 1 pdf – Yandex indir - PDF indir