Öğrenme Ve Bellek Beyinden Davranışa pdf – Yandex indir

Öğrenme Ve Bellek  Beyinden Davranışa  pdf – Yandex indir

Öğrenme ve Bellek: Beyinden Davranışa isimli bu kitap; sinir bilimi ve davranışsal bakış açılarından, hayvan ve insan araştırmalarından ve deneysel ve klinik yaklaşımlardan alınan içgörüleri, sorunsuz bir şekilde bütünleştiren, kendi türündeki tek kitaptır. Bu geniş kapsamına rağmen kitap, sınıf çalışmasını ön koşul olarak da gerektirmez. Öğrenme ve belleğin bilimsel çalışmalarına kapsamlı, kolay erişilir ve ilgi çekici bir giriş sunma yaklaşımına sahiptir. Bu ders kitabı, dersin en az dört değişik yoldan herhangi birisiyle öğretilmesine olanak tanır:
1. Önce öğrenme sonra bellek,
2. Önce bellek, sonra öğrenme,
3. Yalnızca bellek,
4. Yalnızca öğrenme.
On ana bölüm (iki giriş bölümünün ardından) ortak bir formatı paylaşır ve her biri üç bölüme ayrılır: Davranışsal Süreçler, Beyin Alt Tabakaları ve Klinik Bakış Açıları. Bu benzersiz organizasyon, öğrencinin konuyu anlamasını ve akılda tutmasını, ayrıca bölümler ve konular arasında materyallerin bütünselliğini kolaylaştırır.
Ek olarak içindekiler tablosu, eğitmenlerin derslerine hayvan öğrenimi veya insan hafızası ile başlamalarına izin verirken her ikisinin de entegrasyonunu destekleyen modüllere ayrılmıştır. Kitap, okuyucunun deneysel verileri ve beyin anatomisini anlamasına yardımcı olmak için tam renkli tasarlanmıştır ve son derece başarılı fotoğraf ve orijinal şekiller içermektedir.
“Bu ders kitabının bölümleri üç farklı parçaya ayırma şeklini seviyorum. Materyalleri, dersi öğretmeme yardımcı oluyor çünkü beni düzenli tutuyor ve dersler sırasında hoş bir geçiş sağlıyor. Bu yapı öğrencilere de fayda sağlayacak gibi görünüyor. Kitaptaki parçalara ayrılan materyalin çalışmalarını kolaylaştırdıklarını söylediler.” (Monica Bolton, Nevada Üniversitesi, Las Vegas)
“Yazı stili ve harika grafikler arasında bu metne kesinlikle aşığım.” (Arlo Clark-Foos, Michigan Üniversitesi, Dearborn)
 

Öğrenme Ve Bellek
Beyinden Davranışa isimli 592 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 15.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Öğrenme Ve Bellek Beyinden Davranışa pdf – Yandex indir - PDF indir