Neresi Bizim Evimiz pdf – Yandex indir

tarafından
3
Neresi Bizim Evimiz pdf – Yandex indir

Neresi Bizim Evimiz? bir kız çocuğuyla annesinin dokunaklı olduğu kadar komik ama bir o kadar da gerçek hayat hikâyesini okurlarla buluşturuyor.
Katy, genç bir kızken, annesinin seks işçiliği yaparak para kazandığını keşfeder ve aralarındaki bağ bozulur. Yetişkinliğinde, annesiyle ilişkilerini iyileştirmeye çalışmadan önce, keder ve akıl sağlığı sorunlarıyla mücadele eder. 1935’ten 2010’a, Kanada’dan Leeds ve Jamaika’ya uzanan bu hikâyede, utanç, göçmenlik ve sosyal sınıflarının güçlüklerini keşfeden anne ve kız, hızla değişen bir dünyada birbirlerinin seçimlerini anlamakta zorlanır.
Acaba kendi gerçeklerini bulmaya çalışan bu iki güçlü kadın, geçmişin zalim hayaletlerini alt edip aralarındaki düşmanlıkta ateşkes ilan edebilecekler midir?
 
Hayır, yanlış olan şey bir tek benim bekliyor olmam: Olmuşlar ve olabilecekler arasında, olasılıklar âleminde nefesimi tutmayı becerebildiğim müddetçe asılı duruyorum. Nefesimi tutmak için canımı dişime takarak çatlamış, yarısı ölmüş ailemin bağrında oturuyor ve eve gitmeyi bekliyorum.
 
“…Katy Massey’nin, sınıf önyargısı ve kadın düşmanlığının kesişimini gösteren, annesinin genelevdeki işi ve hayatının zeki ve eğlenceli anlatımına bayıldım.”      
 Litro Magazine
 
KATY MASSEY: Yorkshire’da büyüyen Katy Massey, on beş yıl serbest gazetecilik yaptı. Newcastle Üniversitesi tarafından 2010 yılında ödüle layık görülen Neresi Bizim Evimiz? anı ve otobiyografi alanındaki doktorasının yaratıcı yanını ortaya çıkardı. Aksi takdirde bilinemeyecek olan hayat hikâyelerini bulmaya ve yayımlamaya odaklanan bir editör ve proje yapımcısı olarak yaptığı araştırmaları, yeni işlerine ilham oldu. Bunun sonucunda, kısa anılardan oluşan temalı iki koleksiyon ortaya çıktı: Melez aile deneyimlerinin anlatıldığı Tangled Roots ve Brexit Referandumu’nun bireysel etkilerini konu edinen Who We Are Now? Çalışmaları, editörlüğünü Kit De Waal’un yaptığı Common People (Unbound) antolojisinin bir parçası olarak 2019’da yayımlandı. Yazar şu an, 1950’lerle 1970’ler arasında Leeds’te geçen bir roman yazmakta ve Doğu Sussex’te yaşamaktadır.
 

Neresi Bizim Evimiz isimli 224 sayfadan oluşan kitap ; Katy Massey tarafından yazılmış ve DÜŞBAZ yayınevinin 06.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Neresi Bizim Evimiz pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.