Neoliberal Birey ve Sosyal Adalet Algısı Türkiye ve İspanya Üzerine Karşılaştırmalı Bir İnceleme pdf – Yandex indir

tarafından
6
Neoliberal Birey ve Sosyal Adalet Algısı  Türkiye ve İspanya Üzerine Karşılaştırmalı Bir İnceleme pdf – Yandex indir

Bireyler, eşitsizlikten adaletsizliğe, işsizlikten güvencesizliğe neoliberalizmin ürettiklerini ve derinleştirdiklerini kendi bireysel hatası ya da suçu olarak değerlendirme illüzyonundan kurtuluyorlar. İnsanlar, bedenlerini ve zihinlerini dönüştüren -gösterişli fakat doğal olmayan- yapının farkındadırlar. Bedenlerindeki kırmızı kurdelanın dikişlerin çözülmesini engelleyen birleşim yerinden ibaret olduğunu artık biliyorlar.  

Bu kitap, söz konusu uyanışı, bireylerin sosyal adalet algısı kapsamında tartışmaktadır. Türkiye ve İspanya’nın farklı bölgelerinden bireylerin çarpıcı şekilde ifade ettiği sosyal adalet talepleri ile günümüzde göze çarpan küresel değişim talepleri örtüşmekte ve ortak bir zeminde birleşmektedir. Bu birlik ve ortaklık üzerine düşünmek isteyen ve uyanışını dayanışarak kutlamak isteyen herkes bu kitabı okumalıdır.
 

Neoliberal Birey ve Sosyal Adalet Algısı
Türkiye ve İspanya Üzerine Karşılaştırmalı Bir İnceleme isimli 288 sayfadan oluşan kitap ; Bilge Filiz tarafından yazılmış ve SİYASAL KİTABEVİ yayınevinin 02.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İspanyol İç Savaşı: Çok Kısa Bir Başlangıç pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İspanyol İç Savaşı: Çok Kısa Bir Başlangıç indir, İspanyol İç Savaşı: Çok Kısa Bir Başlangıç oku ve İspanyol İç Savaşı: Çok Kısa Bir Başlangıç pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Neoliberal Birey ve Sosyal Adalet Algısı Türkiye ve İspanya Üzerine Karşılaştırmalı Bir İnceleme pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.