Nehcü’l-Feradis Üzerine Metindilbilimsel Bir İnceleme (1. Bap) pdf – Yandex indir

tarafından
13
Nehcü’l-Feradis Üzerine Metindilbilimsel Bir İnceleme (1. Bap) pdf – Yandex indir

Nehcü’l-Ferādīs’in birinci babı üzerinde yapılan bu çalışma ile birinci bapta yer alan on fasıl, metindilbilimsel ölçütler aracılığıyla incelenmiş ve eserin metin olma koşulları bağdaşıklık ve tutarlılık ilişkileri üzerinden değerlendirilmiştir.
Bağdaşıklık ilişkileri, sözcüksel ve dilbilgisel bağdaşıklık başlıkları altında ayrı ayrı ele alınmıştır. Metinlerin dilbilgisel bağdaşıklığı gönderim, değiştirim, eksilti, denk yapılar ve bağlama ögeleri aracılığıyla çözümlenmiştir.
 

Nehcü’l-Feradis Üzerine Metindilbilimsel Bir İnceleme (1. Bap) isimli 415 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Elif Özkan tarafından yazılmış ve PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 06.02.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Eski Türkçedeki Geniz Seslerinin Tarihî ve Modern Türk Dillerindeki Gelişimi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Eski Türkçedeki Geniz Seslerinin Tarihî ve Modern Türk Dillerindeki Gelişimi indir, Eski Türkçedeki Geniz Seslerinin Tarihî ve Modern Türk Dillerindeki Gelişimi oku ve Eski Türkçedeki Geniz Seslerinin Tarihî ve Modern Türk Dillerindeki Gelişimi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Nehcü’l-Feradis Üzerine Metindilbilimsel Bir İnceleme (1. Bap) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.