Necdet Sakaoğlu’na Armağan Sanat Tarihi Yazıları pdf – Yandex indir

tarafından
6
Necdet Sakaoğlu’na Armağan Sanat Tarihi Yazıları pdf – Yandex indir

Tarih, eğitim, kültür tarihi ve sanat tarihi gibi farklı alanlarda çok yönlü çalışmalara imza atmış olan Necdet Sakaoğlu için hazırlanan bu çalışmada, sanat tarihi, restorasyon, mimarlık tarihi üzerine alanlarında uzman kişiler ve araştırmacılar tarafından ele alınmış yazılar yer almaktadır. Bu kitapta saray, köşk, mektep, cami, tekke, türbe gibi farklı fonksiyonlardaki yapı tiplerinden örneklerle, mimari ve süslemeler yanında gravür, resim, hat, kalem işi, zanaat gibi geniş bir yelpazede işlenen konular içeriğe zenginlik katmaktadır. Spesifik örnekler ışığında ele alınan konuların yanı sıra, Necdet Sakaoğlu’nun yayınlarından oluşan geniş bibliyografyası da bu vesile ile hazırlanmış olup makaleler ile birlikte bilim camiasının faydasına sunulmuştur.
 

Necdet Sakaoğlu’na Armağan Sanat Tarihi Yazıları isimli 570 sayfadan oluşan kitap ; Hayri Fehmi Yılmaz tarafından yazılmış ve KRİTER BASIM YAYIN DAĞITIM yayınevinin 18.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Goya 500 Görsel Eşliğinde Yaşamı ve Eserleri pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Goya 500 Görsel Eşliğinde Yaşamı ve Eserleri indir, Goya 500 Görsel Eşliğinde Yaşamı ve Eserleri oku ve Goya 500 Görsel Eşliğinde Yaşamı ve Eserleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Necdet Sakaoğlu’na Armağan Sanat Tarihi Yazıları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.