Nebevi Varisler 44 / İbnü’l Heysem pdf – Yandex indir

tarafından
11
Nebevi Varisler 44 / İbnü’l Heysem pdf – Yandex indir

Nübüvvet silsilesinin son halkası Hz. Muhammed (sas) ile tamamlanmıştır. Allah Resulü’nün (sas) mirasına sahip çıkan âlimler; İslâm’ı farklı dil, renk ve kültürlere sahip toplumlara anlatma gayretinde olmuştur. İlmi, fikrî, siyasî, askerî vb. alanlarda İslâm dinine farklı açılardan hizmet eden bu şahsiyetler, büyük ve kutlu mirasın günümüze ulaşmasında ve İslâm medeniyetinin oluşmasında büyük rol oynamışlardır. Her birinin hayatı farklı bir örneklik teşkil eden, yaşadıkları asrın öncüleri ve Peygamber vârisleri olan bu şahsiyetlerin sayısı binleri aşmaktadır. Hepsini ayrı ayrı tanıtmak mümkün olmadığından bu şahsiyetlerin okuyucu ile buluşmasının bir başlangıcı olması niyetiyle aralarından seçilen 100 öncüyü anlatan Nebevî Vârisler Projesi hayata geçirilmiştir.

 
Nebevi Vâris olarak seçilen isimlerden biri de İbnü’l-Heysem’dir. Optik, matematik, astronomi, geometri, tip, felsefe, teoloji, musiki gibi ilimler ile yakından iştigal eden İbnü’l-Heysem, bu alanlara ilişkin önemli eserler ortaya koymuştur. Özellikle optik ilmi ile ilgili deney, gözlem, teori ve uygulamalarından ortaya çıkan birikim, kendisinden sonra her dönemde referans kaynak olarak kabul edilmiştir. Eser, ilmi birikimiyle, çalışmalarıyla nebevî bir vâris olarak öne çıkan İbnü’l-Heysem’in yaşadığı dönemde İslâm dünyasının genel durumunu, hayatını, eserlerini, faaliyetlerini, fikirlerini, etkilerini konu edinmektedir
 

Nebevi Varisler 44 / İbnü’l Heysem isimli 112 sayfadan oluşan kitap ; Münir Ecer tarafından yazılmış ve SİYER YAYINLARI yayınevinin 09.03.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kur’an’daki Haberler Neyin Habercisidir pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Kur’an’daki Haberler Neyin Habercisidir indir, Kur’an’daki Haberler Neyin Habercisidir oku ve Kur’an’daki Haberler Neyin Habercisidir pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Nebevi Varisler 44 / İbnü’l Heysem pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.