Ne Yapmalı? Direnişte İki Yıl pdf – Yandex indir

Ne Yapmalı?  Direnişte İki Yıl pdf – Yandex indir

“Neden dünya tarihinin en zengin ülkesinde, muazzam düzeyde bir gelir ve servet eşitsizliği var? Milyonlarca insan, açlık düzeyinde ücretlere maruz kaldığından dolayı neden iki veya üç işte çalışmaya zorlanıyoruz? Niçin rekor kârların yaşandığı bir dönemde, federal asgari ücret yaşanamaz bir ücret olan saat başına 7.25 dolar olarak kalıyor? Neden ortalama işçilerin zararına, zengin ve büyük şirketlerin yararına olan ticaret politikalarını uygulamaya devam ediyoruz?
 
Siyasi devrim, büyük düşünmekle ilgilidir. Sadece bir seçim, sadece bir aday, sadece bir sorun hakkında değil. Ülkemizin ekonomik, politik, sosyal ve çevresel yaşamını dönüştürecek bir hareket yaratmakla ilgilidir. Bu kolay değil, ama yapılması gereken bu.”
 
ABD’de Demokrat Parti’nin göstereceği Başkan adaylığı için Joe Biden’la yarışan  Bernie Sanders bu kitabında, yukarıda sıraladığı sorunların çözümüne yönelik olarak “Ne Yapmalı?” sorusunu yöneltip, yapılması gerekene işaret ediyor: Siyasi devrim. Ancak Sanders’a göre bu, çok daha fazla insanı, çok daha fazla işçiyi, çok daha fazla kadını, çok daha fazla siyahı, çok daha fazla Latin’i, yerli Amerikalıyı, Asyalıyı vb bu mücadeleye katmakla gerçekleşebilir. Kitapta bu mücadele verilirken yaşananları Sanders’ın sade diliyle okuyacaksınız.
 

Ne Yapmalı?
Direnişte İki Yıl isimli 316 sayfadan oluşan kitap ; Bernie Sanders tarafından yazılmış ve İMGE KİTABEVİ YAYINLARI yayınevinin 12.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İşçiler ve Sermaye pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İşçiler ve Sermaye indir, İşçiler ve Sermaye oku ve İşçiler ve Sermaye pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ne Yapmalı? Direnişte İki Yıl pdf – Yandex indir - PDF indir