Ne Altın Ne Gümüş pdf – Yandex indir

tarafından
19
Ne Altın Ne Gümüş pdf – Yandex indir

Ne Altın Ne Gümüş Özdemir İnce’nin yazıya adanmış ömrünün tanıklığını getiren söyleşilerden oluşuyor. Onun Kargı (1963) ile başlayan yazın serüveni şiir/deneme/eleştiri/inceleme ve çevirilerle zengin bir edebiyat atlası yaratmasında etkili olmuştur. Başlayan ve süren bir edebî yolculuğun seyrine çıkarıyor okurunu burada bir araya gelen söyleşiler. Özdemir İnce, çağının çağdaşı olan bir bilinçle hayata/yazıya bakan biri. Her bir söyleşisine yansıyan o edebî bilinç/bakış okurunu da zenginleştirecek düzeyde. Bir şairin/yazarın ömrüne tanıklık getiren Ne Altın Ne Gümüş, uzunca süre elinizden düşmeyecek bir birikimin aynasıdır.
“Elinizdeki kitabın oluşmasına neden olan, yani yanıtladığım soruları bana yönelten insanlara, çok derin olması gereken gönül borcumu da dile getirmek istiyorum. Beni ve yapıtlarımı anlamaya çalışan sorular sorarak, kendimi ve şiirimi anlamaya yöneltmişlerdir beni. Hepsi bu kadar değil: genel poetika, sanat ve politika üzerine de konuşmaya zorlamışlar beni. Onlar ve soruları olmasaydı Ne Altın Ne Gümüş kendiliğinden ortaya çıkmazdı. Ne Altın Ne Gümüş, gerçekte, onların da yapıtı sayılabilir. Bu nedenle edebiyat gazeteciliğini ve röportaj sanatını övmek istiyorum!
Özdemir İnce
 

Ne Altın Ne Gümüş isimli 328 sayfadan oluşan kitap ; Özdemir İnce tarafından yazılmış ve EKSİK PARÇA YAYINLARI yayınevinin 20.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Özgürlük Yolu pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Özgürlük Yolu indir, Özgürlük Yolu oku ve Özgürlük Yolu pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ne Altın Ne Gümüş pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.