Nasıl Ölünür? (Karton Kapak) pdf – Yandex indir

tarafından
7
Nasıl Ölünür? (Karton Kapak) pdf – Yandex indir

Émile Zola (1840-1902): Natüralizm akımının en önemli temsilcilerinden olan yazar, romanları için gerekli yaşam deneyimini zorluklar içinde geçen gençlik yıllarında kazandı. 1864’te ilk öykü kitabı Ninon’a Öyküler yayımlandı. 1865’te kendi yaşamından izler taşıyan Claude’un İtirafları çıktı. Zola, romancının olayları bir izleyici gibi kaydetmekle yetinmemesi, kişileri ve tutkularını bir dizi deneyden geçirirken, duygusal ve toplumsal olguları bir kimyacı gibi işlemesi gerektiğini savundu. Nasıl Ölünür 1876’da Le Messager de l’Europe dergisinde yayımlandı. Zola’nın titiz üslubu ve gözlem dehasının berrak bir su gibi parladığı bu kısa eserin başrolünde toplumsal bir olay olarak ölüm vardır: Ölüm herkesin başına gelir ama her insan ölümü farklı bir şekilde yaşar, herkes kendi çevresinin içinde ölür. 
 

Nasıl Ölünür? (Karton Kapak) isimli 56 sayfadan oluşan kitap ; Emile Zola tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 14.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yeryüzüne Ölümü İndirdik Gülüm! pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Yeryüzüne Ölümü İndirdik Gülüm! indir, Yeryüzüne Ölümü İndirdik Gülüm! oku ve Yeryüzüne Ölümü İndirdik Gülüm! pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Nasıl Ölünür? (Karton Kapak) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.