Namaz ve İnfak pdf – Yandex indir

tarafından
3
Namaz ve İnfak pdf – Yandex indir

Bu dereceye ermek için son peygambere ve son kitaba inanmak ve ibadetlerin reisi olan, namaz ve sadakaya önem vermekle olacağını hem Kur’ân, hem de efendimiz (sav) bildiriyor. Evet.
 
Namaz, sadaka ve infak. Yani Allah’a ve onun kitabı olan Kur’ân’a inandıktan sonra olmaz ise olmaz üç şey -zinhar lazım ve gerekli- nedir o? Namaz, sadaka ve infak. Şimdi bu iki iş çok önemli, neden?
 
Kur’ân’ı Kerîmde 86 yerde, Allâhu Teâlâ namaz ile sadakayı beraber emir ediyor. Bakın! Daha ilk surenin Bakaranın 3. ayeti kayba imandan sonra, namaz ve sadaka gelir. Şimdi dikkat, bu 3 ibadet şekli: biri var diğeri yoksa Allah korusun, üçü de kabul olmayacağını efendimiz (sav) haber veriyor. Adama bakıyoruz, bedava namazı kılıyor. Hatta beş vakit camide kılıyor. Fakat iş sadakaya gelince zekâta gelince infaka gelince hayır ve hasenata gelince adamın eli cebine gitmiyor. İşte bu adamın namazı kabul olmuyor. Bunun aksine, böyle namaz yoksa zekâtı, sadakası, infakı kabul olmuyor. Bu durumlar hakkında efendimizden (sav) sahih rivayetler var. Allah korusun! O verdiği zekât, sadaka ve infak Allah katında makbul olmuyor. Bu kıyas bizim kafadan attığımız bir kıyas değildir. Efendimizin (sav) sözleridir.
 

Namaz ve İnfak isimli 220 sayfadan oluşan kitap ; Ahmet İlhan tarafından yazılmış ve DEĞİŞİM YAYINLARI yayınevinin 28.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Gaybet-i Suğra Dönemi Şii Kum Hadisçiliği pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Gaybet-i Suğra Dönemi Şii Kum Hadisçiliği indir, Gaybet-i Suğra Dönemi Şii Kum Hadisçiliği oku ve Gaybet-i Suğra Dönemi Şii Kum Hadisçiliği pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Namaz ve İnfak pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.