Mustafa Kutlu Hikayesinde Toplumsal Değişim pdf – Yandex indir

tarafından
15
Mustafa Kutlu Hikayesinde Toplumsal Değişim pdf – Yandex indir

Edebî eserin doğduğu toplumdan, coğrafyadan koparak melez ve belirsiz bir dikkatin, duyarlığın sözcülüğüne soyunması günümüz Türk edebiyatının en ciddi meselelerinden. Kurgu kahramanlarının hayattan değil de metinlerden türetilmesinden dolayı öyküyle romanın insansızlaşması biçiminde tezahür eden kimliksizlik, aidiyetsizlik Mustafa Kutlu hikâyelerinde yoktur. Coğrafyasını, insanını, geçmişini, ânını dikkatle gözleyerek yazan/anlatan Mustafa Kutlu, toplumsal değişim hızıyla dikkat çeken ülkemizin değişen insan, toplum, ekonomi, algı ve düşünme biçiminin de -amacı böyle bir şey yapmak olmadığı hâlde- çetelesini çıkarır: Okurunu siyasal, toplumsal ve iktisadî değişime tanık eder.
Bu kitap, Türkiye’de 1980 sonrası yaşanan toplumsal dönüşümlerle iktisadî gelişmeleri, Mustafa Kutlu hikâyelerindeki tema, kahraman, mekân, olay ve durumlardan yola çıkarak yorumlama, açıklama çabasındadır.
 

Mustafa Kutlu Hikayesinde Toplumsal Değişim isimli 120 sayfadan oluşan kitap ; Tuba Atalay tarafından yazılmış ve UZAM YAYINLARI yayınevinin 17.02.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Özvatan Efsanesi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Özvatan Efsanesi indir, Özvatan Efsanesi oku ve Özvatan Efsanesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mustafa Kutlu Hikayesinde Toplumsal Değişim pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.