Mustafa Kemal Anlatıyor Savaş ve Barış pdf – Yandex indir

tarafından
11
Mustafa Kemal Anlatıyor Savaş ve Barış  pdf – Yandex indir

İlker Başbuğ, Mustafa Kemal Anlatıyor: Savaş ve Barış kitabıyla, doğrudan Atatürk’ün gözünden 1. Dünya Savaşı ile Kurtuluş Savaşı sürecini inceliyor.
Başbuğ, uzun bir film izleme duygusu uyandıran bu çalışmasında, okuru, şu üç nedenle Mustafa Kemal’in düşünce dünyasına girebilmeye yöneltiyor:
Birincisi, Mustafa Kemal’in kabul ettiği, hiç vazgeçmediği ve asla taviz vermediği hayati nitelikteki prensipleri ortaya koymak için.
İkincisi, Mustafa Kemal’in, o günlerin koşullarında karşılaştığı sorunların çözümünde uyguladığı modelleri anlayabilmek için.
Üçüncüsü ise Mustafa Kemal’i kişi olarak güçlü kılan temel nitelikleri ortaya çıkarmak için.
Çünkü…
Başbuğ’a göre Mustafa Kemal’i daha iyi anlamak, prensiplerini, düşünce sistemini ve sahip olduğu kişisel nitelikleri benimsemek durumunda çözülemeyecek sorun yok.
 

Mustafa Kemal Anlatıyor Savaş ve Barış isimli 448 sayfadan oluşan kitap ; İlker Başbuğ tarafından yazılmış ve KIRMIZI KEDİ YAYINEVİ yayınevinin 17.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Serrac-Zade Hasan Hatif Manzum Seyahatname pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Serrac-Zade Hasan Hatif Manzum Seyahatname indir, Serrac-Zade Hasan Hatif Manzum Seyahatname oku ve Serrac-Zade Hasan Hatif Manzum Seyahatname pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mustafa Kemal Anlatıyor Savaş ve Barış pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.