Müslümanlık Felsefesinin Doğuş Tarihi pdf – Yandex indir

tarafından
4
Müslümanlık Felsefesinin Doğuş Tarihi pdf – Yandex indir

Müslümanlığın bir felsefe olarak adlandırılması birçok insana doğru gelmeyebilir. Ne var ki, Müslümanlık bir felsefedir. Belirli bir dünya görüşünü ifade eder. Her dünya görüşü bir felsefedir. Dinsel inanışlar, dinsel görüşler bir felsefedir.
Müslümanlık felsefesi, hem yaşadığımız dünyayla ilgili hem de varsaydığı öteki dünyayla ilgili görüşleri içerir. Her felsefe dünyaya, topluma, toplumdaki düşüncelere farklı gözlerle bakar. Müslümanlığın felsefesini anlayabilmek için onun doğuşunu, gelişimini, tamamlanmasını diyalektik yöntemle incelemek gerekir.
Bu çalışmanın özelliği, diyalektik yöntemle Müslümanlık felsefesinin gelişim sürecini analiz etmesidir. Müslümanlık bir felsefedir; ama idealist bir felsefedir. Her idealist felsefenin de bir tarihsel gelişim yolu vardır. Bugünkü Müslümanlık felsefesini gerçeğine uygun algılayabilmek için tarihin derinliklerine inmek gerekir. Bu felsefenin gelişme koşulları kavranmadan onun hakkında ileri sürülen görüşler bilimsel temele oturamaz.
 

Müslümanlık Felsefesinin Doğuş Tarihi isimli 208 sayfadan oluşan kitap ; Mehmet İnanç Turan tarafından yazılmış ve ÜTOPYA YAYINEVİ yayınevinin 12.02.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Müslümanlık Felsefesinin Doğuş Tarihi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.