Mürebbiye (Açıklamalı Orijinal Metin) pdf – Yandex indir

tarafından
13
Mürebbiye (Açıklamalı Orijinal Metin) pdf – Yandex indir

Bu kokona karısı geleli bizim yalıyı periler istila etti. El ayak hemen çekilir çekilmez ne hikmet bilmem, şu sofadaki lamba kendi kendine sönüyor. Ortalık zifirî karanlık kesiliyor. Ondan sonra evin içinde bir pıtırtı bir çıtırtıdır gidiyor… Şu yalıda doğmadımsa büyüdüm. Şimdiye kadar buralarda ne cin vardı ne şeytan! Ben biliyorum ya! Bu pıtırdayan şeytanlar murabiye midir, kurabiye midir, matmazel midir, müptezel midir, ne karın ağrısıysa işte o karının fistanından dökülüyor.
 
“Hikâyede elbette zamanın en kudretli kalemi, Hüseyin Rahmi’nin elindeydi. Mürebbiye’yle birdenbire şöhretin ve muvaffakiyetin en yüksek mertebesine çıkan muharriri hep severdik.”
 
Halid Ziya Uşaklıgil
 
 
Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın en çok okunan eserlerinden biri olan Mürebbiye, değişen Osmanlı toplumunu bir konağın sakinleri özelinde anlatan, eşsiz bir roman. Yazarın keskin mizahının belki de en yetkin örneği olan bu eserde, Fransız bir mürebbiyenin hayatlarına girmesiyle feleklerini şaşıran konak erkeklerinin halleri, düştükleri içler acısı durumlar eğlenceli bir dille anlatılıyor.
 
#edebiyatımızınmirası #konak #fransızca #vodvil #ailekomedisi
 

Mürebbiye (Açıklamalı Orijinal Metin) isimli 216 sayfadan oluşan kitap ; Hüseyin Rahmi Gürpınar tarafından yazılmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 05.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Rüyalarda : Ana ve Küçük Alimcan pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Rüyalarda: Ana ve Küçük Alimcan indir, Rüyalarda: Ana ve Küçük Alimcan oku ve Rüyalarda: Ana ve Küçük Alimcan pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mürebbiye (Açıklamalı Orijinal Metin) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.