Münevver Sokağı’ndan Sola Dönecektiniz pdf – Yandex indir

Münevver Sokağı’ndan Sola Dönecektiniz pdf – Yandex indir

Yanılgı nasıl yenilgi olur?…
Tercihler, yaşam ve dil nasıl birlikteliktir?…
Tahta direklerdeki elektrik telleri, taşranın hüzünlü sarı solgun ışığını taşırken nasıl gerilir ve pörsür?…
“Hazır ol!” ile “Sağa dön!” komutlarındaki nasıl bir hazırlık ve nasıl bir dönüştür?…
Üstteki satırlardaki örnekler gibi çoğumuzun bilip de belki pek üzerinde düşünmediğimiz -ya da başka bir açıdan alışıp düşündüğümüz- temalar, nesneler veya kelimelerle gergin bir gezinti. Işıltısız süssüz püssüz olan, zorlayan; sevilip içine girildiğinde ufuk açacak bir metin.
İhtimal Sokağı’ndan savruluşlar… kelimelerle girişilen bir kavgayı veya kimi zaman aynı kelimeyle yaşanan bir sevgi hikâyesini barındıran bir an; sürükleniş; akış ya da tıkanış… İnsanlarımızın, toplum için kısa sayılacak bir sürede, -20 yıl içinde- nasıl ve nerelere savrulduklarının klasik bir hikâye gibi değil, soyut ve yazara özgü bir dille anlatımı.
 

Münevver Sokağı’ndan Sola Dönecektiniz isimli 182 sayfadan oluşan kitap ; Özcan Temel tarafından yazılmış ve ARİON YAYINLARI yayınevinin 29.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Anadolu’nun Kültür Muhafızları 3 / Göbeklitepe Tarihin Sıfır Noktası pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Anadolu’nun Kültür Muhafızları 3 / Göbeklitepe Tarihin Sıfır Noktası indir, Anadolu’nun Kültür Muhafızları 3 / Göbeklitepe Tarihin Sıfır Noktası oku ve Anadolu’nun Kültür Muhafızları 3 / Göbeklitepe Tarihin Sıfır Noktası pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Münevver Sokağı’ndan Sola Dönecektiniz pdf – Yandex indir - PDF indir