Mükemmeliyetçilik Tuzağı pdf – Yandex indir

tarafından
4
Mükemmeliyetçilik Tuzağı pdf – Yandex indir

Mükemmel olmayacağını düşündüğünüz için bazı işlerinizi erteliyor musunuz?
Kendinizden veya başkalarından çok yüksek beklentileriniz olduğunu düşünüyor musunuz?
Herkesi memnun etmek zorundaymış gibi hissediyor musunuz?
Kusurlu bir dünyada kusursuz olma kaygınızı bir kenara bırakıp daha verimli, daha başarılı ve stresten uzak bir hayat yaşama yolunda Mükemmeliyetçilik Tuzağı sizin için en doğru yol arkadaşı olacak.
 
Bu sorulardan en az birine cevabınız “evet” ise siz de mükemmeliyetçilik tuzağına düşmüş olabilirsiniz. Çok çalışmak ve yüksek standartlara sahip olmak yanlış bir şey olmasa da dengeyi kaçırdığınızda bunlar kendi kendinizi sabote etmenize sebep olabilir. Sharon Martin dengeyi bulmanız için bu kitapta öncelikle mükemmeliyetçiliğin ne olduğunu; erteleme, kontrol ihtiyacı, herkesi memnun etme, öz eleştiri gibi davranışlarla nasıl kendini gösterebileceğini anlatıyor ve mükemmeliyetçiliğinizin kökenlerini araştırıyor. Mükemmeliyetçiliğinizin nedenlerini ve hayatınızdaki olumsuz etkilerini belirledikten sonra hatalarınıza, eksiklerinize ve kusurlarınıza şefkatle yaklaşmanız için size rehberlik ediyor. Tamamlayıcı olarak da bilişsel davranışçı terapiye dayalı alıştırmalarla size bu tuzaktan kurtulmanın somut ve pratik yollarını sunuyor.
 

Mükemmeliyetçilik Tuzağı isimli 280 sayfadan oluşan kitap ; Sharon Martin tarafından yazılmış ve DİYOJEN YAYINCILIK yayınevinin 29.08.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Mükemmeliyetçilik Tuzağı pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.