Muhteşem Hanedan Osmanlı Osmanlı Padişahları pdf – Yandex indir

tarafından
2
Muhteşem Hanedan Osmanlı  Osmanlı Padişahları pdf – Yandex indir

Osmanlı İmparatorluğu (Devlet-i Âliyye-i Osmaniyye) 1299 senesinde şimdiki Türkiye Cumhuriyeti’nin Bilecik ili Söğüt ilçesinde Osman Gazi tarafından Osmanoğulları Beyliği olarak kurulmuştur. Kurulduğu tarih Anadolu Selçuklu Devleti zamanına rastlar. Osmanlı Beyliği’nin kurulmasıyla başlayan Osmanlı Tarihi, son padişah VI. Mehmet Vahdettin’in 17 Kasım 1922 günü ülkeden ayrılması ile son bulmuştur.
       
Osmanlı İmparatorluğu en geniş zamanında üç kıtaya yayılmış, İstanbul ile sınırlı bir şehir devletine dönüşmüş olan Bizans İmparatorluğu’nu yıkmış, Akdeniz’i İmparatorluğunun sınırları içerisinde bir göl hâline getirmiştir. İstanbul’un fethi bazı tarihçilere göre Yeni Çağ’ı başlatan olay olmuştur.
623 yıl süren Osmanlı Tarihi boyunca 36 padişah gelmiş ve 3 kıtada çınar ağacı gibi kök salmış olan Osmanlı Devleti bir Cihan İmparatorluğu olmuştu. Altı asır boyunca dünyaya hükmetmiş olan Osmanlı, ilahî ve yüce değerlerden ilham alarak, gittiği yerlere adalet, şefkat ve medeniyet götürmüş, insanlığı ön planda tutarak dünyayı aydınlatmıştı…
 
 

Muhteşem Hanedan Osmanlı Osmanlı Padişahları isimli 304 sayfadan oluşan kitap ; Yavuz Bahadıroğlu tarafından yazılmış ve ENSAR NEŞRİYAT yayınevinin 28.08.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Muhteşem Hanedan Osmanlı Osmanlı Padişahları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.