Müfettiş pdf – Yandex indir

tarafından
16
Müfettiş pdf – Yandex indir

Modern tiyatroda çığır açan Müfettiş, Gogol’ün keskin zekâsıyla hiciv yeteneğini harmanlayan başyapıtı.
 
Rus taşrasındaki bir ilçeye uşağı Osip’le birlikte gelen Hlestakov, onu her an Petersburg’dan gelmesi beklenen müfettiş zanneden ilçe başkanı ve memurların otorite korkusundan istifade etmeye başlar. Komik tesadüflerle her gün daha yakından tanıdığı ilçe halkı ve bürokrasisinin neredeyse tüm kademeleriyle yozlaştığını fark eden “sahte müfettiş” Hlestakov’un hiciv okları ufak bir taşra şehrinden bütün bir Rusya’nın idari sistemine yönelir. Toplumsal eleştirisi, keskin mizahı ve unutulmaz karakterleriyle tiyatroda bir “Gogol çağı” başlatan Müfettiş her perdesi, sahnesi ve diyaloğuyla unutulmaz bir yapıt.
 
“Müfettiş, kuşkusuz, Rus dilinde yazılmış en büyük tiyatro yapıtıdır.”
D.S. MİRSKY
 
“Hepimiz Gogol’ün paltosundan çıktık.”
DOSTOYEVSKİ
 
 

Müfettiş isimli 163 sayfadan oluşan kitap ; Nikolay Vasilievich Gogol tarafından yazılmış ve İLETİŞİM YAYINLARI yayınevinin 10.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Aynı Güneşin Altında Genç İsrail Şiiri Antolojisi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Aynı Güneşin Altında Genç İsrail Şiiri Antolojisi indir, Aynı Güneşin Altında Genç İsrail Şiiri Antolojisi oku ve Aynı Güneşin Altında Genç İsrail Şiiri Antolojisi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Müfettiş pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.