Mucizeler Şehri (Medinetu’l-Meaciz) pdf – Yandex indir

tarafından
13
Mucizeler Şehri (Medinetu’l-Meaciz) pdf – Yandex indir

Bilinmelidir ki Peygamberlerin ve Pâk İmamların mucizeleri, Peygamberlik ve İmamlıklarının Allah tarafından olduğuna ve doğru sözlü olduklarına delildir. Nitekim olağanüstü mucizeler, Allah’ın fiilidir ve onlara bu imkânı veren Allah’tır. Bu kitapta göreceğiniz üzere onların (pâk İmamların) mucizeleri arasında; arşın ayağına, hicaplara, güneşe, aya, ağaçlara vb. isimlerinin yazılı olması vardır. Bu mucizeler Allah’ın fiilidir ve bununla meydan okumaktadır.
İbn Bâbeveyh, … Ebu Basir’den şöyle rivayet eder: İmam Cafer Sâdık’a (a.s) şöyle sordum: “Allah, hangi sebepten dolayı peygamberlere ve size mucizeler verdi?”
İmam Cafer Sâdık (a.s) şöyle buyurdu:
Mucize gösterenin doğru sözlü olduğuna delil olması içindir. Mucize, Allah’ın nişanesidir ve bunu yalnızca peygamberlerine ve hüccetlerine verir. Bu şekilde doğru sözlü olanların doğrulukları ortaya çıkar. İmam Ali (a.s) ve on bir evladı olan on iki İmamlar bu şekilde mucize gösterirler.
Bilin ki bizim on iki Ehl-i Beyt İmamlarımız (a.s), İmam olduklarını söylediler ve Allah onların elleriyle mucizelerini gösterdi. Dolayısıyla onlar, Allah’ın vermiş olduğu yetkiyle hidayet İmamlarıdırlar ve Allah’a ileten dosdoğru yol da onlardır.
Bu kitap, pak İmamların pek çok mucizelerini ve delillerini anlatmak üzere hazırlandı. Muteber muhaddisler ve meşhur âlimlerden naklettiğimiz bu mucizeler ve deliller, saadete ve doğruluğa erenler için kâfidir. “Şüphesiz bunda, aklı olan yahut hazır bulunup kulak veren kimseler için bir öğüt vardır.”(Kâf 37. Ayet)
 
Seyyid Haşim El-Bahranî
 

Mucizeler Şehri (Medinetu’l-Meaciz) isimli 336 sayfadan oluşan kitap ; Seyyid Haşim Bahrani tarafından yazılmış ve İMAM RIZA DERGAHI YAYINLARI yayınevinin 22.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kıraat Ekseninde Anlam-Yorum Yansımaları pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Kıraat Ekseninde Anlam-Yorum Yansımaları indir, Kıraat Ekseninde Anlam-Yorum Yansımaları oku ve Kıraat Ekseninde Anlam-Yorum Yansımaları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucizeler Şehri (Medinetu’l-Meaciz) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.