Mübadele Çocukları pdf – Yandex indir

tarafından
12
Mübadele Çocukları pdf – Yandex indir

Eylül 1922’de İzmir’i terk eden Yunan ordusuyla birlikte mavnalara, sandallara binen Batı Anadolulu Rumlar adalara, İstanbullu ve Trakyalı Rumlar da Yunanistan’a kaçıyordu.
 
1922 sonbaharının sonunda bir milyonu aşkın Anadolulu Rum Yunanistan’a sığınmıştı. Türkiye ve Yunanistan’ın 30 Ocak 1923’te Lozan’da nüfus mübadelesine karar vermeleri, doğdukları topraklara dönme umuduyla yaşayan bu insanlar için yeni bir hayatın başlangıcıydı.
 
Mübadele Çocukları bu insanların hazin öykülerini anlatıyor. Renée Hirschon’un, Pire Limanı yakınındaki Kokinya’nın yoksul bir semti olan Yeranya’da Albaylar Cuntası’nın en karanlık dönemlerinde yaptığı saha araştırmasının ürünü olan bu kitap, aşkları, evlilikleri, barınakları, komşuluk ilişkileri ve dinsel yaşamlarıyla suyun öte yanından insan manzaraları sunuyor.
 

Mübadele Çocukları isimli 368 sayfadan oluşan kitap ; Renee Hirschon tarafından yazılmış ve ISLIK YAYINLARI yayınevinin 20.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Hayat Kumbarası pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Hayat Kumbarası indir, Hayat Kumbarası oku ve Hayat Kumbarası pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mübadele Çocukları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.