Moğultay B. Kılıç / Siyerin Öncüleri 27 pdf – Yandex indir

tarafından
3
Moğultay B. Kılıç / Siyerin Öncüleri 27 pdf – Yandex indir

Allah sevgisini kazanmanın en yüce yolu Resûlullah’ı (sas) sevmektir. Bu yüzden Resûlullah’a duyulan sevgi ve ilgi, tarih boyunca müslümanları siyere dair çalışmalar yapmaya sevk etmiştir. Hz. Peygamber’in (sas) hayatını ve şahsiyetini konu edinen bu çalışmalar, İslâm tarihinin her döneminde varlığını muhafaza etmiştir. Pek çok âlimin katkısı ile zaman içerisinde zengin bir siyer literatürü teşekkül etmiştir.

Siyerin Öncüleri serisi bu çalışmaları kaleme alan âlimlerden bir demeti sizlere sunmayı hedeflemektedir. Seçilen kırk kişi, ilk dönemlerden itibaren Hz. Peygamber’in hayatını en ince ayrıntılarıyla bize sunma gayretini temsil eden kişilerden oluşmaktadır. Asırlara yayılan örnekler, her dönemde siyer yazımının farklı bakış açılarıyla daima canlılığını…
 

Moğultay B. Kılıç / Siyerin Öncüleri 27 isimli 144 sayfadan oluşan kitap ; Güllü Yıldız tarafından yazılmış ve SİYER YAYINLARI yayınevinin 27.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İmanı Hayata Tercih Etmek pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İmanı Hayata Tercih Etmek indir, İmanı Hayata Tercih Etmek oku ve İmanı Hayata Tercih Etmek pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Moğultay B. Kılıç / Siyerin Öncüleri 27 pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.