Modern İran Tarihinde Dini Yapılar ve Modern Eğitim pdf – Yandex indir

tarafından
23
Modern İran Tarihinde Dini Yapılar ve Modern Eğitim pdf – Yandex indir

Bu çalışma, özel anlamda Muhammet Rıza Şah döneminde dinî yapıların eğitim alanındaki faaliyetlerine odaklansa da genel hatlarıyla modernleşme zemini üzerinde İran’ın eğitim tarihini mercek altına almaktadır. Modern dönemlere giriş yapmadan önce eğitim alanı tıpkı Osmanlı’da olduğu gibi İran’da da ulemaya özgü bir alan olma özelliği göstermekteydi.

Modernleşmenin en belirgin etkisi olarak kendisini gösterdiği eğitim alanında yaşanmaya başlayan dönüşüm ise şüphesiz ulemanın aleyhine bir durumdu. Dolayısıyla ulemanın bu gelişmeye karşı tepkisi oldukça sert olmuştur. Fakat süreç içerisinde yaşanan bu dönüşümün gerekliliği ve ardından faydasını fark eden dinî yapılar, kaçınılmaz olarak kendilerini bu yeni duruma uyarlama çabasına düşmüştür. Çalışmanın temel tezini de çatışmadan uzlaşıya dönüşen bu süreç oluşturmaktadır.
 

Modern İran Tarihinde Dini Yapılar ve Modern Eğitim isimli 150 sayfadan oluşan kitap ; Hamid Karamipûr tarafından yazılmış ve KUTLU YAYINEVİ yayınevinin 18.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Tek Kodlama Algoritma Etkinlikleri (9-11 Yaş) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Tek Kodlama Algoritma Etkinlikleri (9-11 Yaş) indir, Tek Kodlama Algoritma Etkinlikleri (9-11 Yaş) oku ve Tek Kodlama Algoritma Etkinlikleri (9-11 Yaş) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Modern İran Tarihinde Dini Yapılar ve Modern Eğitim pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.