Modern Dünyanın Kökenleri 15. Yüzyıldan 21. Yüzyıla Dünya’nın Küresel ve Ekolojik Tarihi pdf – Yandex indir

tarafından
22
Modern Dünyanın Kökenleri  15. Yüzyıldan 21. Yüzyıla Dünya’nın Küresel ve Ekolojik Tarihi pdf – Yandex indir

“Çoğu zaman yokmuş gibi davranıyoruz, ancak nüfus artışı, Çin ve Hindistan’ın hızlı sanayileşmesi ve fosil yakıtların kullanımı, henüz bilinmeyen korkunç çevresel sonuçlarıyla yaklaşıyor.”
 
 
Bu sürükleyici kitap, 1400 yılından günümüze modern dünyanın kökenlerine dair küresel bir anlatı sunuyor. “Batı’nın yükselişini” modern dünyanın ortaya çıkışıyla bağdaştıran çok sayıda çalışmanın aksine; Asya, Afrika ve Yeni Dünya gibi marjların dışında kalan bölgeleri odağına alıyor. Çevre tarihi disiplininden de yararlanan bu sıra dışı tarih araştırması coğrafya, tarih ve insan ilişkisinin aktörleri arasında dengeli bir anlatı sunuyor.
 
Robert B. Marks modern dünyanın destanını ekoloji tarihiyle harmanlayarak günümüze ulaştırıyor. Batı’nın gerçekten yükseldiğini mi yoksa bunun bir mit mi olduğunu sorguluyor, toplumlar arasında ortaya çıkan uçurumu derinlemesine inceliyor, nüfusu medeniyet için bir aktör olarak değerlendiriyor, Moğolların ve Osmanlıların modern dünyanın kökenlerindeki rollerini ortaya koyuyor. Sadece bununla kalmayan Marks, Birleşik Devletler’in 21. yüzyılda nasıl ve niçin süper güç hâline geldiğine dair yeni yaklaşımlar sunuyor. Modern Dünya’nın Kökenleri başlıklı bu kitap, Asya’nın yeniden dirilişine, insanların çevreyle kurduğu, geçtiğimiz yüzyılların politik ve ekonomik dönüm noktalarını uzun vadede gölgede bırakan ve büyük ölçüde değişen ilişkisine dikkat çekiyor.
 

Modern Dünyanın Kökenleri
15. Yüzyıldan 21. Yüzyıla Dünya’nın Küresel ve Ekolojik Tarihi isimli 360 sayfadan oluşan kitap ; Robert B. Marks tarafından yazılmış ve SELENGE YAYINLARI yayınevinin 20.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bir Muhabbet Kuşu Postmodern Göstergeler Işığında Zeki Müren pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Bir Muhabbet Kuşu Postmodern Göstergeler Işığında Zeki Müren indir, Bir Muhabbet Kuşu Postmodern Göstergeler Işığında Zeki Müren oku ve Bir Muhabbet Kuşu Postmodern Göstergeler Işığında Zeki Müren pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Modern Dünyanın Kökenleri 15. Yüzyıldan 21. Yüzyıla Dünya’nın Küresel ve Ekolojik Tarihi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.