Mirza Ağa pdf – Yandex indir

tarafından
2
Mirza Ağa pdf – Yandex indir

Hikâye, masal, mâni vb. sözlü eserler, teknoloji öncesi dönemlerde, ağızdan ağza dolaşarak varlığını sürdürmekteydi. Bu tür eserler, eski halk ozanları tarafından; saz eşliğinde, şiirsel ve ezgisel tarzda seslendirilirdi. Her bir eserde, farklı hayat hikâyeleri anlatılırdı. Teknolojinin gelişmesiyle, bu tür sözlü eserlerin bazıları yerini yazılı eserlere bırakmış, bazıları ise yok olmayla karşı karşıya kalmıştır.

Sözlü bir hikâyeden ilham alınarak yazılan bu eserde; iki kardeş arasında çıkan anlaşmazsızlığın bir türlü çözüme kavuşamayışını, akabinde öfkenin galip gelerek kötü hadiselere sebep oluşunu ve bu hadiseler nedeniyle bir ailenin memleketini terk edip, gurbet ellerde ağır bir zulme maruz kalışına şahit olacaksınız.
 

Mirza Ağa isimli 62 sayfadan oluşan kitap ; Tahir Atan tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 23.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Sinan'ın Tekkesinde Ölüm pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Sinan'ın Tekkesinde Ölüm indir, Sinan'ın Tekkesinde Ölüm oku ve Sinan'ın Tekkesinde Ölüm pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mirza Ağa pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.