Midhat Bahari Beytur ve Mihrab-ı Aşk Adlı Eseri pdf – Yandex indir

tarafından
9
Midhat Bahari Beytur ve Mihrab-ı Aşk Adlı Eseri pdf – Yandex indir

Bu kitap hazırlanırken öncelikle Bahârî’nin hayatı hakkında bilgiler toplandı. Bilgilerde bazı çelişkilerin olduğu fark edilince Bahârî’nin mektuplarını inceleyerek incelenerek çelişkiler giderildi. Şâirimizin Cumhuriyet Dönemi öncesi ve sonrası dönelerde çeşitli dergi ve gazetelerde yayımladığı şiirler ve yazılar toplandı. Bu yazıların tahlili sonucu tasavvufî görüşü hakkında detaylı bilgilere ulaşıldı.
Elinizdeki kitabın esasını Mihrâb-ı Aşk adlı eser oluşturmaktadır. Eser, el yazma ve matbû nüshalardan meydana gelmektedir. Çalışma sırasında el yazma nüsha esas alındı. Eser mürettep bir divan şeklinde değildir bu sebeple, şiirleri mürettep bir divan şekline göre oluşturuldu.  
Bahârî’nin tüm şiirleri Mihrâb-ı Aşk’ta yer almamaktadır. Bazı şiirlere, Bahârî’nin mektuplarından ve bulunduğu dönemin dergi ve gazetelerinden ulaşmaya çalışıldı. Bahârî’nin biyografisini anlatan ansiklopedi maddelerinde de bazı şiirlere rastlanıldı. Ulaştığımız tüm şiirleri tek tek inceleyip elinizdeki kitaba ekledik ve şiirler arasındaki farklılıkları tespit edip belirttik.
 
 

Midhat Bahari Beytur ve Mihrab-ı Aşk Adlı Eseri isimli 342 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve İLAHİYAT KİTAP yayınevinin 14.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Agapi Ölümsiz Aşk pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Agapi Ölümsiz Aşk indir, Agapi Ölümsiz Aşk oku ve Agapi Ölümsiz Aşk pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Midhat Bahari Beytur ve Mihrab-ı Aşk Adlı Eseri pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.