Mezopotamya Kadim Uygarlıklar Diyarı pdf – Yandex indir

tarafından
5
Mezopotamya  Kadim Uygarlıklar Diyarı pdf – Yandex indir

Fırat ve Dicle Nehirleri etrafında gelişen Mezopotamya uygarlıkları, bilinen en eski uygarlıklardandır ve insanlığa pek çok yenilik armağan etmişlerdir. Bu uygarlıkların kurdukları şehirler ve kurumlar, toplumsal hayatta, fikir ve inanç alanlarında köklü değişimlere yol açmıştır.
 
Mezopotamya dininin ve bu dinin temsilcisi rahiplerin, Mezopotamya’nın toplumsal, kültürel, iktisadi ve idari hayatı üzerinde büyük bir etkisi olduğu anlaşılmaktadır. Bazı dönemlerde iktidarı ele geçirecek kadar güçlenen rahipler, tarihin ilk dönemlerinden itibaren kendine özgü bir kurumsallaşma, idari ve hiyerarşik yapılanma yeteneği göstermiştir. Hem dinin hem de tanrıların temsilcisi olarak görülen rahipler, toplumda saygın ve yüksek bir statüye sahip olmuştur.
Mezopotamya Dini ve Rahiplik, insanlığın yolculuğunda büyük bir durak olan Mezopotamya’nın biçimlenmesindeki temel etkenleri okuyucuya sunuyor.
 

Mezopotamya Kadim Uygarlıklar Diyarı isimli 640 sayfadan oluşan kitap ; J. S. Buckingham tarafından yazılmış ve RETORİK YAYINLARI yayınevinin 24.01.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Mezopotamya Kadim Uygarlıklar Diyarı pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.