Mevlana / Fikir Mimarları Dizisi pdf – Yandex indir

tarafından
6
Mevlana / Fikir Mimarları Dizisi pdf – Yandex indir

Tanrı’yı insanda ve yarattığı her şeyde görüp seven, kimseyi siyah-beyaz, zengin-fakir, Müslüman-Hristiyan diye sınıflandırmayan, onları Hakk’ın bir tecellisi olarak tanıyan Mevlânâ hayat felsefesi, yaşayışı, din ve dünya görüşleriyle Mevleviliğin kurucusu olmasa da temeli olarak bilinir. Esas meselenin insan olduğunu ve gerçeğe çıkan yolun aşk yolu olduğunu görebilmiştir. Mevlânâ. İçindeki bu engin aşk, sabur, anlayış, coşku ve hoşgörü ile döneminin en iyi şairi en önemli düşünürü olmuş, arkasından gelenlere yüzyıllar boyunca yol gösterecek bir ideoloji bırakmıştır. Mevlânâ’dan seçme eserlerin bir araya getirildiği bu kitapta büyük düşünürün yaşamı ve felsefesi hakkında fikir sahibi olacak, Farsça asıllarından yapılan özgün çevirileri, aynı zamanda Farsçaları ile karşılaştırmalı olarak okuyabileceksiniz.
 

Mevlana / Fikir Mimarları Dizisi isimli 600 sayfadan oluşan kitap ; Mevlana tarafından yazılmış ve SAY YAYINLARI yayınevinin 09.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kibir ve Kendini Beğenmişlik (Kitabu Zemmi’l-Kibr ve’l-Ucb) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Kibir ve Kendini Beğenmişlik (Kitabu Zemmi’l-Kibr ve’l-Ucb) indir, Kibir ve Kendini Beğenmişlik (Kitabu Zemmi’l-Kibr ve’l-Ucb) oku ve Kibir ve Kendini Beğenmişlik (Kitabu Zemmi’l-Kibr ve’l-Ucb) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mevlana / Fikir Mimarları Dizisi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.