Metres (Tam Metin) (2 Cilt) (Cep Boy) pdf – Yandex indir

tarafından
12
Metres (Tam Metin) (2 Cilt) (Cep Boy)  pdf – Yandex indir

İlk olarak 1900 yılında basılan Metres, Hüseyin Rahmi’nin diğer romanları gibi mizahi yönü ağır basan fakat sonu hüzünl biten bir romandır. Metres, ne Batı’yı kavrayabilmiş, ne içinde yetiştiği Doğu’dan nasibini alabilmiş, tutku ve ihtiraslarının peşinde koşan bir grup insanın gülünç, gülünç olduğu kadar da hüzünlü hikâyesini anlatır. Hüseyin Rahmi,  yanlış ve yüzeysel Batılılaşma, züppelik, alafrangalık, çarpık eğitim sistemi gibi yazıldığı dönemin toplumsal sorunlarını mizahi bir dille anlatırken daha derinlerdeyse insanoğlunun zaaflarına odaklanır. Öyle ki, en asil duygulara bile karışan çıkar ve bencillik hislerini tüm çıplaklığıyla okuyucunun önüne serer.
Metres, Parnas adlı Fransız bir metresle aynı anda gönül ilişkisi yaşayan Hami, Müştak ve Reyhan’ın sonu hüzünle biten hikâyeleriyle kâh güldüren kâh hüzünlendiren, dahası yazarının ağır birey ve toplum yergisi karşısında okuyucusunu irkilten bir roman.
 

Metres (Tam Metin) (2 Cilt) (Cep Boy) isimli 453 sayfadan oluşan kitap ; Hüseyin Rahmi Gürpınar tarafından yazılmış ve KARBON KİTAPLAR yayınevinin 28.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Orhan Veli Hikayeler pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Orhan Veli Hikayeler indir, Orhan Veli Hikayeler oku ve Orhan Veli Hikayeler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Metres (Tam Metin) (2 Cilt) (Cep Boy) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.