Metnin Cazibesi Modern Türk Edebiyatı Üzerine Yazılar pdf – Yandex indir

tarafından
12
Metnin Cazibesi  Modern Türk Edebiyatı Üzerine Yazılar pdf – Yandex indir

“Metnin Cazibesi”, modern Türk edebiyatı ile ilgili makalelerden oluşmaktadır. Bu makaleler, farklı dönemlerde akademik dergilerde yayımlandı. Araştırma, inceleme ve metin tahlili olan bu yazılar, yayımlandığı dönemde pek çok okurun ilgisini çekti. Fakat dergilerin kitap gibi geniş okur kesimine ulaşmakta güçlük çektikleri bir realitedir. Bu durum dikkate alınarak yazıların kitap hâline getirilmesi düşünüldü. Edebî metinlerin incelenmesi ve değerlendirilmesi çoklu bakış açısını gerektirmektedir. Her farklı bakış açısı, estetik bağlamda edebî metni zenginleştirmektedir. Modern Türk edebiyatı ile ilgilenen her okur, değişik metinleri ve tematik çalışmaları okudukça kendini daha da geliştirecektir. “Metnin Cazibesi”nin amacı da budur.
Kitapta yer alan “Felsefi Düşüncenin Edebiyata Yansıması: Türk Edebiyatında Pozitivist ve Materyalist Anlayış” makalesi, felsefe ve edebiyat ilişkisini ele almakta, ayrıca Türk aydınında zihniyet değişimini çok boyutlu değerlendirmektedir. Söz konusu bu makale, felsefe ve edebiyat bağlamında uzun süre okurun ilgisini çekti. “Tanzimat Sonrası Şiir Anlayışı ve İsmail Safa”, “Mutavassıtîn, Edebî Muhitler ve Andelib”, “Emin Bülend’in Şiir Anlayışı”, “Bir Devrin Parlayan Yıldızı Ömer Nâci” makaleleri, yeni edebiyat anlayışının gelişim sürecini sosyokültürel boyutta ele alıyor, bunun bireye ve edebî esere yansımalarını değerlendiriyor.
 

Metnin Cazibesi
Modern Türk Edebiyatı Üzerine Yazılar isimli 302 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Sefa Yüce tarafından yazılmış ve PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 23.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Orida Öyküleri pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Orida Öyküleri indir, Orida Öyküleri oku ve Orida Öyküleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Metnin Cazibesi Modern Türk Edebiyatı Üzerine Yazılar pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.