Meşrutiyetten Günümüze Türklerin Derin Teşkilatları pdf – Yandex indir

tarafından
5
Meşrutiyetten Günümüze Türklerin Derin Teşkilatları pdf – Yandex indir

Osmanlı İmparatorluğu’nun meşrutî monarşisinin yıkılmaya yüz tuttuğu dönemde, bir avuç vatansever önderin yaktığı istiklâl ateşi ile başlayan bir ölüm-kalım savaşı, Millî Mücadele’yi ve Türkiye Cumhuriyeti’ni mümkün kıldı.
Bir avuç gözüpek serdengeçti, kurtuluş umudunu sayısız cephede, sınırsız diyarlarda, nice halkların yüreğine bir karasevda gibi işledi. Devletin yetmediği yerde milletin inisiyatif alarak yedi düvele karşı koyabileceğini gösterdi.
Azimleri, kararlılıkları ve ‘söz konusu vatansa, hiçbir şey teferruat değildir!’ diyen düsturlarıyla bugünümüze bile ışık tutan bu insanlar, kurdukları efsanevi teşkilâtlar sayesinde ‘imkânsız’ sözcüğünü zihinlerden söküp attılar.

İşte bu kitap, sizlere o teşkilâtların cansiperane faaliyetlerinin ve yapılarının bilinen ve bugüne dek gölgede kalmış yönlerini anlatma gayretiyle yola çıkıyor. Vatan ve Hürriyet Cemiyeti’nden Teşkîlât-ı Mahsusa’ya, Karakol Teşkilâtı’ndan Ay Yıldız Teşkilâtı’na, Mim Mim Grubu’ndan Zabitân, Yavuz ve Hamza/Felâh Grupları’na; NATO sonrasındaki dünyanın Gladio ve benzeri gizemli Stay-Behind Organizasyonlarından ülkemizin Özel Harp Dairesi’ne, Türk Mukavemet Teşkilâtı’ndan Özel Kuvvetler Komutanlığı’na dek süren bu silsilenin tüm başat aktörlerini ve tarihçesine ilişkin doğru bilinen yanlışları gözler önüne seriyor ve bu süreçte emeği geçen tüm fedakâr kahramanların aziz hatıralarına saygılarını sunuyor.
 

Meşrutiyetten Günümüze Türklerin Derin Teşkilatları isimli 292 sayfadan oluşan kitap ; Ahmet Boz tarafından yazılmış ve KRONOLOJİ YAYINLARI yayınevinin 30.01.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Meşrutiyetten Günümüze Türklerin Derin Teşkilatları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.