Meşe Ağacındaki Ev pdf – Yandex indir

tarafından
3
Meşe Ağacındaki Ev pdf – Yandex indir

Sevgi, tüm yaraları sarar…
 
Chiara Lorenzoni ile Marco Somà’nın ortak imzasını taşıyan Meşe Ağacındaki Ev, kalplerindeki ince sızıyı sevginin ve paylaşmanın gücüyle dindirmeye çalışan bir baba ile kızının hayata yeniden tutunma öyküsü.
 
Okuru derin duygusal dalgalanmaların içine çeken kitap; ebeveynlerinin kanatları altında kendilerine güvenli sınırlar çizen küçüklerin, alıştıkları düzenin bozulmasına karşı gösterdikleri tepkiyi gerçekçi bir üslupla yansıtıyor.
 
Yas sürecini çocukların rahatça algılayabileceği üçlü bir zaman kavramı üzerinden ele alan bu lirik öykü, kaçınılmaz gerçekleri kabullenmenin onları inkâr etmekten çok daha iyileştirici olduğunu vurguluyor. 
 
Zeytin’in dünyası “önce”leri hiç fark etmediği kadar iyiydi. Elmalı bitki çayının kokusu tüm evi kaplar, herkes birbirine sarılır, uykudan önce masallar anlatılırdı. “Sonra”, günün birinde her şey giderek zorlaştı. Babasıyla bir başına kalması yetmezmiş gibi; etraftaki elma kokusu kayboldu, masallar Zeytin’den önce uykuya daldı. Geriye sadece sımsıkı sarılmalar kaldı. “Şimdi” denen şeyin daha en başındayken hayat acımasız yüzünü göstermekten kaçınmadı. Kalplerindeki üzüntü ve dillerindeki öfke dolu kelimeler günden güne çoğaldı. Neyse ki bahçelerindeki ihtiyar meşe ağacı vardı; ağacın tepesinde ise umutlar ve yarınlar… Zeytin ile babası, iki kişiyken bile üç kişiydiler artık. Hem de sonsuza kadar…
 
Çocukların duygu dünyasında fırtınalar kopartabilecek hassas bir konuyu içten satırlara döküp sıcacık resimlerle buluşturan Meşe Ağacındaki Ev, yitirdiklerimize duyduğumuz özlemi sevgiyle sarıp sarmalayan, şiir gibi bir kitap.
 

Meşe Ağacındaki Ev isimli 32 sayfadan oluşan kitap ; Chiara Lorenzoni tarafından yazılmış ve UÇANBALIK YAYINLARI yayınevinin 24.01.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Meşe Ağacındaki Ev pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.