Merkez Sağda Liberalizm / Dp, Anap Ve Ak Parti pdf – Yandex indir

tarafından
8
Merkez Sağda Liberalizm / Dp, Anap Ve Ak Parti pdf – Yandex indir

Modern ideolojilerden ilki ve bu yönden de en köklü düşünce geleneği olan liberalizmin Batı’da ortaya çıkıp gelişmesinden bu yana üç yüz yıldan fazla bir zaman geçmiştir. Bu açıdan sağlam bir felsefî temel ile birlikte yoğun bir külliyata sahiptir. Fakat Türkiye’de bu gelenekten yeterince istifade edildiğini söylemek imkânsızdır.
 
Liberalizm, Türkiye’de gerek fikrî gerekse siyasî arenada nispeten dar bir alan bulabilmiştir. Siyasî arenada tek başına etkili bir hareket olamayan liberalizm dönem dönem farklı siyasî hareketler içerisinde kendisine alan açmıştır. Bu siyasî hareketlerden en önemlisi de merkez sağ gelenektir.
 
Kitap, bu düşünce doğrultusunda, Türkiye’de, bir anlamda, siyasetin rotasını belirleyen merkez sağ gelenek içerisinde ideolojik bir unsur olarak liberalizmin de yer aldığını somut bir şekilde ortaya koymaya çalışmaktadır.
 

Merkez Sağda Liberalizm / Dp, Anap Ve Ak Parti isimli 178 sayfadan oluşan kitap ; Emre Turku tarafından yazılmış ve LİBERTE YAYINLARI yayınevinin 05.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Türk Milliyetçiliğinde Katedilmemiş Bir Yol: ‘Hiristiyan Türkler’ ve Papa Eftim pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Türk Milliyetçiliğinde Katedilmemiş Bir Yol: ‘Hiristiyan Türkler’ ve Papa Eftim indir, Türk Milliyetçiliğinde Katedilmemiş Bir Yol: ‘Hiristiyan Türkler’ ve Papa Eftim oku ve Türk Milliyetçiliğinde Katedilmemiş Bir Yol: ‘Hiristiyan Türkler’ ve Papa Eftim pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Merkez Sağda Liberalizm / Dp, Anap Ve Ak Parti pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.