Mekke’ye Giden Yol pdf – Yandex indir

tarafından
18
Mekke’ye Giden Yol pdf – Yandex indir

Leopold Weiss, Avrupa’da Madam Gorki ile görüşme fırsatını ele geçirip gazetecilik mesleğine atıldığı ve Ortadoğu’ya gazeteci olarak gönderildiği zaman, bundan sonra hayatını İslâm dünyasında ve Müslümanlar arasında geçireceğini hayal bile etmemişti. Ama kısa zamanda Müslümanların yaşayış tarzı, Batılılardan çok farklı kültürleri ve dünya görüşleri onu bu dünyayı daha yakından tanımaya zorladı. At ve deve sırtında, Mısır’dan Afganistan’a, Yemen’den Rusya’ya kadar uzanan uçsuz bucaksız coğrafyayı otuz sene boyunca gezdi. Libya bağımsızlık mücadelesine katılan ve Pakistan’ın Birleşmiş Milletler’deki delegesi görevine getirilen Yahudi asıllı Avusturyalı gazeteci ve yazar Muhammed Esed, Batılı dostlarının ısrarı üzerine bütün hayatını dolduran bu eşsiz macerayı yazmak için BM’deki görevinden istifa etti ve dünyanın belli başlı dillerine çevrilen bu kitabı yazdı. Mekke’ye Giden Yol, Nufûd Çölü’nü aşıp Tayma’ya varmak üzere yola çıkan, daha sonra yönünü Mekke’ye döndüren iki yolcunun, Muhammed Esed ve Zeyd’in, seyahatleri boyunca yaşadıkları ve canlanan hatıraları ile kurgulanmış; İslâm dünyasının iç yüzünü, canlı gerçeğini ve Batı’ya karşı direniş destanını anlatan eşsiz bir edebî metin…
 

Mekke’ye Giden Yol isimli 488 sayfadan oluşan kitap ; Muhammed Esed tarafından yazılmış ve İNSAN YAYINLARI yayınevinin 05.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kur’an’ın Ekseninde Hz. Muhammed ve Tarihçe-i Hayatı pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Kur’an’ın Ekseninde Hz. Muhammed ve Tarihçe-i Hayatı indir, Kur’an’ın Ekseninde Hz. Muhammed ve Tarihçe-i Hayatı oku ve Kur’an’ın Ekseninde Hz. Muhammed ve Tarihçe-i Hayatı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mekke’ye Giden Yol pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.