Mehmetalanlı Halk Ozanı Hasan Akburak pdf – Yandex indir

tarafından
9
Mehmetalanlı Halk Ozanı Hasan Akburak pdf – Yandex indir

Âşık Hasan Akburak ülkemizin yaşayan büyük ozanlarından birisidir. Kendisinin şiirlerinden çok şeyler öğrenmiş durumdayım. Yazdığı şiirlerinin bir kitap halinde yayınlanması ve bu kitaptan tüm canların faydalanması gerektiğini yıllardan beri savunmaktayım. Yayınlanan bu kitapta ozanımız Hasan Abinin şiirleri daha geniş bir kitleye ulaşacaktır.
 
Gelecek kuşaklar Hasan Akburak adını bu kitaptan öğrenecekler. Onlar da bu şiirlerden kendilerine düşen nasiplerini alacaklar. Dilerim bu kitaptan sonra arkası gelir ve Hasan Abimizin diğer yazdığı ve daha yazacağı şiirler de başka kitaplarda toplanarak insanlığa sunulur. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk “Her şey olabilirsiniz, ama sanatçı olamazsınız,” sözü ile insanın istese de sanatçı olamayacağını anlatmıştır. Çünkü sanat içten gelen bir yetenektir. Bu her insanda oluşmaz. Bundan dolayı sanatçılara saygı gösterilmesi gerekir.
 
Hakikat şehrine girebilir mi?
İlmin kapısını açmayan kişi
Geleni gelmeden görebilir mi?
Dost elinden dolu içmeyen kişi
 

Mehmetalanlı Halk Ozanı Hasan Akburak isimli 140 sayfadan oluşan kitap ; Sinan Kahyaoğlu tarafından yazılmış ve KAFEKÜLTÜR YAYINCILIK yayınevinin 08.08.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Papağan Halid / Unutturmadıklarımız Serisi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Papağan Halid / Unutturmadıklarımız Serisi indir, Papağan Halid / Unutturmadıklarımız Serisi oku ve Papağan Halid / Unutturmadıklarımız Serisi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mehmetalanlı Halk Ozanı Hasan Akburak pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.