Mehmet Akif’te Din Siyaset İlişkisi pdf – Yandex indir

tarafından
3
Mehmet Akif’te Din Siyaset İlişkisi pdf – Yandex indir

 Ölümünün 73. yıldönümünde andığımız eskimeyen insan… Cumhuriyet tarihinin hakkında en çok yazı yazılan şahsiyetlerinden biri… Toplumun sorunlarını tespit edip, insanları bu hastalıklardan kurtarmak için çareler arayan ve şiirini bunun için kullanan bir sanatkâr… Hayatını ideallerine adamış ve bu ideallerini fakr-u zarurete rağmen koruyan realist bir duruş… Bu duruşundan taviz vermeyen mağrur bir eda… Muterizlerinin bile hakkını teslim ettiği bir ahlak abidesi… Veya bunların hepsi: Mehmet Akif Ersoy…
 
Elinizdeki be eserde Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ile dini ve siyasi fikirlerini, çeşitli kaynaklardan ele alarak incelemeye çalıştık. Mehmet Akif’in, Sırat-ı Müstakim ve Sebilürreşad mecmualarında yayımlandıktan sonra derlenen; makale, tefsir, hutbe ve vaazlar ile şairin dostlarına yazdığı mektuplar ve nihayetinde Safahat, müracaat ettiğimiz temel kaynaklar olmuştur. Bununla birlikte, Akif ile aynı dönemde yaşamış ve onunla diyaloğu olan şahısların yazdığı eserlere de öncelikli olarak müracaat ettik.
 

Mehmet Akif’te Din Siyaset İlişkisi isimli 184 sayfadan oluşan kitap ; Hasan Kaya tarafından yazılmış ve FECR YAYINEVİ yayınevinin 16.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Mehmet Akif’te Din Siyaset İlişkisi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.