Medyatikleşen Din Sosyal Medya ve Dinî İletişim pdf – Yandex indir

tarafından
8
Medyatikleşen Din  Sosyal Medya ve Dinî İletişim pdf – Yandex indir

Medya araçlarının çeşitlenmesi ve giderek daha fazla erişilebilir olması, medyanın gündelik hayatımızdaki yerinin her gün biraz daha artmasını beraberinde getiriyor. Öğrenme, eğlenme, sosyalleşme gibi tüm aktivitelerimiz artık medya ile iç içe geçmiş durumda. Medyanın etkin olmadığı bir alana rastlamak ise gün geçtikçe zorlaşıyor. Üstelik akıllı telefonlar sayesinde hepimiz kendi medya araçlarımızı cebimizde taşıyor, sosyal medya platformları aracılığıyla kendi medya içeriklerimizi üretiyor, neyi görmek isteyip istemediğimize bir dokunuşla karar verebiliyoruz. Sosyal medya hayatımızda bu ölçüde belirleyici hale gelmişken, inanış biçimlerimiz üzerinde de çeşitli etkilerinin olduğunu tahmin etmek zor değil. İşte bu çalışma, sosyal medyanın dini anlamamız ve algılamamız üzerinde yol açtığı değişimleri ve dönüşümleri farklı açılardan ele alıyor.
 
Dr. İsmail KAPLAN, din-dinî iletişim ve sosyal medya denklemini bilimsel araştırma yöntemlerini temel alarak incelemiş, çok önemli ve dikkate değer tespitler yapmış ve ortaya cidden üzerinde derinlemesine düşünülmesi gereken sonuçlar koymuştur. Keyifle ve rahatlıkla okunan bu araştırma daha sonraki araştırmalara bir tür başlangıç ve çıkış noktası oluşturmaktadır. Bir bilim insanı olarak, akademik hayatının daha başlangıcı sayılabilecek aşamada gerçekleştirdiği bu başarılı araştırma ile gelecekte ortaya koyacağı ve gerçekleştireceğine inandığım daha ileri boyuttaki çalışma ve araştırmalarının işaret fişeğini yakmıştır.
 
Prof. Dr. A. Halûk YÜKSEL
 

Medyatikleşen Din Sosyal Medya ve Dinî İletişim isimli 258 sayfadan oluşan kitap ; İsmail Kaplan tarafından yazılmış ve LİTERATÜRK ACADEMİA yayınevinin 19.01.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Medyatikleşen Din Sosyal Medya ve Dinî İletişim pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.