Matematik Oynuyorum Oyunla Matematik Öğretimi 7 ve 8. Sınıflar İçin pdf – Yandex indir

tarafından
7
Matematik Oynuyorum  Oyunla Matematik Öğretimi 7 ve 8. Sınıflar İçin pdf – Yandex indir

Türk kültürünün bir parçası olan geleneksel çocuk oyunları, nesilden nesile bir miras olarak aktarılsa da unutulma tehlikesi ile karşı karşıyadırlar. Bu nedenle gelecek kuşaklara bir köprü oluşturacak bu oyunların eğitimde kullanılması, çocukluğun son dönemi olarak kabul edilen ortaokul düzeyindeki öğrencilere mirasımızın aktarılmasını sağlayabilir. Geleneksel çocuk oyunlarıyla matematik öğretme fikrinden yola çıkılarak hazırlanan bu kitabın amacı; bu oyunların 7. ve 8. sınıf düzeylerine göre matematik kavramlarına nasıl uyarlanacağını ve süreçte nasıl uygulanacağını göstermektir. Oyunlar; “Sayılar ve İşlemler”, “Cebir”, “Geometri ve Ölçme”, “Veri İşleme” ve “Olasılık” öğrenme alanlarında yer alan bazı kavramların öğretimi 5E öğrenme modeline uygun ders planlarıyla okuyucuya sunulmuştur. Kitabın diğer bir amacı akademisyen/öğretmen/
öğretmen adayının seçtiği oyunları; öğrencilerinin sınıf düzeyine, akademik başarısına, bulunduğu coğrafi koşullara, doğal ortamın uygunluğuna göre uyarlamasına ve uygulamasına yol gösterici olmaktır. Ayrıca kitabın bir amacı da akademisyen/öğretmen/
öğretmen adayının bu kitapta seçtiği oyunları, dersine girdiği öğrencilerinin; sınıf düzeyine, akademik başarısına, bulunduğu coğrafi koşullara, çevrenin ya da doğal ortamın uygunluğuna göre uyarlamasına ve uygulamasına yardımcı olmaktır. Bu kitapta neredeyse bütün çocukların bildiği ve çok severek oynadıkları Arapsaçı, Dokuz Kiremit, Körebe, Menekşe, Mendil Kapmaca, Sandalye Kapmaca, Sıçratan Top, Yerden Yüksek gibi oyunlar yer almaktadır. Bu kitabın, oyun oynadıkça matematik öğrenen öğrencilere, matematiği sevdiren ve öğreten öğretmenlere, gelecekte göreve başlayacak öğretmen adaylarına ve akademisyenlere esin kaynağı olması umulmaktadır.
 

Matematik Oynuyorum
Oyunla Matematik Öğretimi 7 ve 8. Sınıflar İçin isimli 574 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Mihriban Hacısalihoğlu Karadeniz tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 17.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Matematik Oynuyorum Oyunla Matematik Öğretimi 7 ve 8. Sınıflar İçin pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.