Marsilya Tarot pdf – Yandex indir

Marsilya Tarot pdf – Yandex indir

Tarot kartlarını iyi okumak için tarotun belki de binlerce yıldır bize sunduğu sembolizmi anlamak, sembollerin enerjisine girmek ve hatta onların bizimle konuşmasına izin vermek gerekir. Marsilya Tarot bu açılardan en kıymetli ve dünya çapında kabul gören tarot destelerinden biridir. Barındırdığı sembolizm açısından okuyucunun zihnindeki imgelerle konuşur ve okuyucu da bunları kendi sezgileriyle birleştirerek söze döker. 78 adet tarot kartına Latince arcanum yani sır/gizliden gelen anlamında arkana denmiştir. Bunlardan 22’sine büyük arkana denir; bunlar aslında bireyin hayat yolculuğunu temsil eder. İlk 11 kart bir insan hayatının olgunlaşma sürecini, sonraki 11 kart ise insanın hayatına ne kattığını veya ne katması gerektiğini anlatır. Küçük arkana, 14 kılıç serisi, 14 kupa serisi, 14 para serisi ve 14 değnek serisinden oluşur. Bütün bu kartların tarot açılımlarındaki kombinasyonu da bize danıştığımız soru ile ilgili anlayış ve öngörü verir.
 
22 Büyük Arkana ve 56 Küçük Arkana olmak üzere toplam 78 Tarot kartından oluşan Marsilya Tarot’u size klavuz kitapçığı ile beraber sunuyoruz.
 

Marsilya Tarot isimli 46 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve SAY YAYINLARI yayınevinin 01.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Gözleri Açık Gidenler pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Gözleri Açık Gidenler indir, Gözleri Açık Gidenler oku ve Gözleri Açık Gidenler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Marsilya Tarot pdf – Yandex indir - PDF indir