Marco Polo Bir Maceraperest, Bir Tüccar, Bir Gezgin… pdf – Yandex indir

tarafından
21
Marco Polo  Bir Maceraperest, Bir Tüccar, Bir Gezgin… pdf – Yandex indir

Dünya’nın keşfinin birçok insana düştüğü söylenir. El değmemiş, en güzel topraklar, bütün bereketi, savaşı, barışı, yıkımı ve kuruluşu ile birçok insana yol açmıştır. Atılan her adım, diyarların tanınmasını sağladığı gibi insan medeniyetinin yayılış ve yaşayışını değiştirmiştir.
 
Daha Dünya gezegeninin sınırları bile bilinmezken, Avrupa’nın karanlık sokaklarında, doğudan batıya, güneyden kuzeye ilerleyen büyük bir yolculuk başlamak üzeredir. Büyük imparatorlukların himayesi ve desteği ile yola çıkacak gezgin, tüccar Marco Polo, diğer Pololar gibi düzeni değiştirmeye hazırlandığı gibi bilinmeyen sınırların ötesine büyük bir maceraya hazırlanır. En değerli kaynaklar, en değerli taşlar, en değerli topraklar üzerinden geçer. Daha önce görmediği ağaçlar, çiçekler, hayvanlarla karşı kaşıya kalır. İnsanoğlunun hükmetme yeteneğine şaşırır. Fakat bir an olsun içindeki keşfetme duygusu bitmez, azalmaz bile.
 
Daha küçük bir çocukken çıktığı yolculuğun üzerinden on yıllar geçtiğinde, önemli bir savaşın ortasında esir kalır. Fakat… Bu onun için hiçbir şeydir. Geçtiği toprakların nice tehlikelerine, nice kayıplar vererek katlanmıştır. Onun macerasının ikinci perdesi, hayatım anlatma isteği ile tam da burada başlar, bütün Dünya adım duymaya başlamıştır bile. Ünlü gezgin, tüccar, soylu, amiral Marco Polo… Dünyanın her yerinden ziyaretçileri gelir. Öyle ki kimse onu elinden kaybetmeye razı gelmez.
En değerli tutsaktır. En değerli hikaye anlatıcıdır. En değerli hikayeleri ile dillere destan olacak maceraları yüzlerce yıl ötesinden günümüze taşır.
 
Marco Polo bir maceraperest, bir tüccar, bir gezgin, sizin bile şahit olmadığınız bütün zenginliği, bütün hayatları önünüze sermek için bekliyor. Gezdiği her diyarda onunla konuklanacak, beraber kılıç kuşanacak, avlanmaya gidecek en büyük dalgaların arasında kadırgaların güçlü gövdesinin dövülmesine şahit olacaksınız. Bir an geçecek, en sonunda birlikte hayatın geçtiği bütün taneleri saymaya başlayacaksınız.
Bir macera, bir gezgin, akıllı bir elçi… Marco Polonun adımlarında Dünyalını beklenmedik serüveni..
 

Marco Polo Bir Maceraperest, Bir Tüccar, Bir Gezgin… isimli 252 sayfadan oluşan kitap ; Bulut Bağcı tarafından yazılmış ve CİNİUS YAYINLARI yayınevinin 08.02.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Eğitime Adanmış Bir Ömür İbrahim Aşkı (Tanık) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Eğitime Adanmış Bir Ömür İbrahim Aşkı (Tanık) indir, Eğitime Adanmış Bir Ömür İbrahim Aşkı (Tanık) oku ve Eğitime Adanmış Bir Ömür İbrahim Aşkı (Tanık) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Marco Polo Bir Maceraperest, Bir Tüccar, Bir Gezgin… pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.