Mantıku’t-Tayr / Kuşların İlahisi pdf – Yandex indir

tarafından
8
Mantıku’t-Tayr / Kuşların İlahisi  pdf – Yandex indir

Bu kitap, Hz. Mevlâna’nın “Attâr yedi aşk şehrini dolaştı, bizse hâlâ bir küçük sokağın başındayız!” diyerek övdüğü bir İslâm sûfî-şairinin şaheseridir. Bu eser, yine Hz. Mevlâna’nın, “Ben söz söylemede Şeyh Attâr’ın kulu kölesiyim! Ey dost, her ne söyledimse onu Attâr’dan duymuşum!” dediği bir üstadın kaleminden çıkmadır. 

Gülşen-i Râz‘ın yazarı Şebüsterî, “Yüzlerce yıl geçer de Attâr gibi bir şair gelmez!” der. Hüsn-ü Aşk‘ın yazarı, dâhî şairimiz Şeyh Galib de ilhamını Attâr’dan aldığını söyler.

Hz. Attâr, bu eseri yazmak için şairliğini bir araya getirerek tasavvuf edebiyatında yepyeni bir çığır açtı. 

Batı dillerinin hemen hemen hepsine defalarca tercüme edilen, dünyanın pek çok diline aktarılan ve bütün insanlığa seslenen bu eser, herkesi etkileyen kendine özgü çok çarpıcı bir özelliğe sahiptir. Dünyanın seçkin aydınlarının sık sık göz atmak ihtiyacı duydukları bir başucu kitabıdır. Büyük psikolog ve psikiyatristlerin de insan ruh ve karakterini anlamak için kullandıkları bir kaynak eserdir.

Bu kitabın en önemli özelliği, insanı eski hâlinde bırakmaması ve okuyucusunu gönül adamlığı yolunda ilerlemeye yönlendirmesidir.
 

Mantıku’t-Tayr / Kuşların İlahisi isimli 400 sayfadan oluşan kitap ; Feridüddin Attar tarafından yazılmış ve SUFİ KİTAP YAYINLARI yayınevinin 18.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Tanrı ile zar atılmaz pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Tanrı ile zar atılmaz indir, Tanrı ile zar atılmaz oku ve Tanrı ile zar atılmaz pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mantıku’t-Tayr / Kuşların İlahisi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.