Manon ve Chevalier pdf – Yandex indir

tarafından
17
Manon ve Chevalier pdf – Yandex indir

1697 yılında Fransa’nın Hesdin şehrinde hayata gözlerini açan, hayatı maceralarla geçen Abbe Prevost’nun çokça romanı vardır. Fakat bunların içinde en çok dikkati çekeni İngiltere’de yazarak 1731 yılında yayımladığı Manon Lesko çok defa basılmıştır. Manon Lesko; on sekizinci yüzyılın sonlarında başlayan ve özellikle on dokuzuncu yüzyılda romanda görülen gelişmenin başlangıcında bulunan bir eserdir.
 
Şiddetli bir tutkuyu gösteren, bağımlılık ve hastalık derecesine varan bir aşkı acılı sahnelerle betimleyen bu eserde hayal ile gerçek birbirine o kadar samimi olarak kaynaşmıştır ki, bunu ayırmaya imkan yoktur. Abbe Prevost, bu eserindeki gerçek gücü hayattan almış ve kendi başından geçmiş macerayı samimi ve sade bir ifade ile anlatmıştır. Manon ile olan aşkı ve maceraları kâğıt üzerine dökülmeden önce kendi kalbini işgal etmiştir.
 

Manon ve Chevalier isimli 192 sayfadan oluşan kitap ; Abbe Prevost tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 07.03.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Balamir Han / Kavimlerin Göçü pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Balamir Han / Kavimlerin Göçü indir, Balamir Han / Kavimlerin Göçü oku ve Balamir Han / Kavimlerin Göçü pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Manon ve Chevalier pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.