Mahir Çayan ve 68 Devrimci Kuşağı pdf – Yandex indir

tarafından
9
Mahir Çayan ve 68 Devrimci Kuşağı  pdf – Yandex indir

Mahir Çayan’ın hayatı ile dokunduğu yakın dostlarını, yoldaşlarını, 68 döneminin ruhunu da vererek anlatmak elbette ki zor. Her biri ayrı bir kitap olabilecek, dönemin belli başlı kahramanlarını, (Mahir, Hüseyin, Deniz, Ulaş, Sinan…) olaylarını, (15-16 Haziran, 6. Filo, Kanlı Pazar, Boykotlar, İşgaller, Kızıldere…) kısa da olsa ele alarak 68 dönemine projektör tutmaya çalıştık. Her ne şekilde olursa olsun, böyle bir çaba içine girişince, tüm bunları olay merkezli olarak ele aldık.
Elbette ki olaylar bağlamında, özellikle sıkışık zamanlarda hızlı karar alma, direnç, azim, kararlılık, cesaret, devrimci dayanışma ruhu, kahramanların duruşlarını da yansıtıyor. Onların kişiliğine, kimliğine dair çok şey anlatıyor.
 

Mahir Çayan ve 68 Devrimci Kuşağı isimli 256 sayfadan oluşan kitap ; Recep S. Tatar tarafından yazılmış ve SU YAYINEVİ yayınevinin 24.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kuşların Doğum Gününde Olacağım pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Kuşların Doğum Gününde Olacağım indir, Kuşların Doğum Gününde Olacağım oku ve Kuşların Doğum Gününde Olacağım pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mahir Çayan ve 68 Devrimci Kuşağı pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.