Lezzetli Fransa Tarihi Devrim, Savaş ve Aydınlanma Üzerine Gastronomi Hikayeleri pdf – Yandex indir

tarafından
8
Lezzetli Fransa Tarihi  Devrim, Savaş ve Aydınlanma Üzerine Gastronomi Hikayeleri pdf – Yandex indir

“Bana ne yediğini söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.”
— Brillat-Savarin
 
“Okuyanı hem acıktıracak hem de doyuracak eğlenceli bir tarih yolculuğu.”
— Kirkus Reviews
 
Lezzetli Fransa Tarihi çok özel bir kitap. En popüler Fransız yiyecek ve içecekleri hakkındaki gerçekler ile efsaneleri, Fransa tarihini şekillendiren belli başlı olaylarla ilişkilendirerek ele alıyor.
 
Bu yenilikçi tarih kitabı aynı zamanda savaş, emperyalizm ve gelenek-yenilik çatışmasının bir toplumun beslenme alışkanlıkları üzerindeki etkisine de ışık tutuyor.
 
Yazarlara göre, Fransa’da yeme-içme alışkanlıkları savaş ve devrim, veba ve işgal, buluşlar ve aydınlanmaya paralel olarak gelişti. Bu nedenle Fransa tarihini yiyecek ve içeceklerle birlikte öğrenmek son derece isabetli bir karar.
 
Kısacası hem Fransa tarihini okuyacak, hem Fransız mutfağını öğrenecek hem de bir Fransa turu atacaksınız.
 

Lezzetli Fransa Tarihi
Devrim, Savaş ve Aydınlanma Üzerine Gastronomi Hikayeleri isimli 432 sayfadan oluşan kitap ; Stephane Henaut tarafından yazılmış ve SAY YAYINLARI yayınevinin 23.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Anitkabir’deki Kadın Eli – Sabiha Rıfat Gürayman pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Anitkabir’deki Kadın Eli – Sabiha Rıfat Gürayman indir, Anitkabir’deki Kadın Eli – Sabiha Rıfat Gürayman oku ve Anitkabir’deki Kadın Eli – Sabiha Rıfat Gürayman pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Lezzetli Fransa Tarihi Devrim, Savaş ve Aydınlanma Üzerine Gastronomi Hikayeleri pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.