Leyla Erbil – Bilinç Akışında Kesintiler Anlatı Desenleri – 4 pdf – Yandex indir

tarafından
4
Leyla Erbil – Bilinç Akışında Kesintiler Anlatı Desenleri – 4 pdf – Yandex indir

Leylâ Erbil’in yapıtlarında saklı anlatı desenleri, bilinç akışı, tekrar, çile, hınç, kendilik ve ucube gibi sözcükler etrafında açığa çıkar. Metinlerin içerik ve biçiminden daha eski böyle desenleri birleştirdiğimizde bir yazarın mizacına ve onun yapıtına dair bazı ayırt edici kıvrımlara ulaşırız. Yazarın kendisini tekrar ederken farkını da dile getirdiği desenlerin etrafına anlatı dünyasının parçası olaylar, eylemler, fiiller ve failler yerleşirler. Tüm yapıtını kararlı biçimde kat eden bu çizgiler sayesinde, yazar, anlatıcı ve anlatı kahramanları yanında anlatının da kişiliğini, huylarını ayırt edebiliriz. Böylece yazarın kendine özgü yollardan tasvir ettiği bir edebi manzaradaki derinlikler ve yükseklikler ortaya çıkar.
 
Özgür Taburoğlu, Leylâ Erbil’i okurken yazarın yaşamöyküsüyle fazla ilgilenmeden, metinlerindeki temel izlekleri aralamayı deniyor. Eserlerindeki olay örgülerine odaklanmadan, yazılarında saklı yer ve zaman şekillerini belirlemeye çalışıyor. Yaşamı yazısından ayrı olmayan bir yazarın resmini çiziyor.
 

Leyla Erbil – Bilinç Akışında Kesintiler Anlatı Desenleri – 4 isimli 111 sayfadan oluşan kitap ; Özgür Taburoğlu tarafından yazılmış ve DOĞU BATI YAYINLARI yayınevinin 05.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Zellenbur’un Sıradan Bir Günü pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Zellenbur’un Sıradan Bir Günü indir, Zellenbur’un Sıradan Bir Günü oku ve Zellenbur’un Sıradan Bir Günü pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Leyla Erbil – Bilinç Akışında Kesintiler Anlatı Desenleri – 4 pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.