Kuzeye Giden İnce Yol pdf – Yandex indir

tarafından
9
Kuzeye Giden İnce Yol pdf – Yandex indir

“Kuzeye yapacağım bu yolculuk ansızın belirmişti zihnimde. Bu uzun yolculuk elbette kolay olmayacaktı, saçlarımı bile kırlaştıracak bir zorluğu ve zahmeti göze almıştım. Öyle bile olsa, şimdiye kadar hep duyduğum fakat hiç gitmediğim yerleri ziyaret edip sağ salim geri dönebilmek, bir şair olarak beni çok mutlu edecekti.”  
 
Japonya’nın en büyük şairi kabul edilen haiku ustası Matsuo Başo on yedinci yüzyıldan günümüze ismini tüm dünyaya duyurdu, yazdığı binden fazla haiku onlarca dile tercüme edildi ve şiirleri Japonya’daki birçok anıt ile tarihi alanın girişinde kendine yer buldu. 
 
Matsuo Başo haiku yeteneği ile gezi yazılarını bir araya getirdiği Kuzeye Giden İnce Yol’u maddi dünyanın debdebesinden uzaklaşmak ve ruhani farkındalığını artırmak için Honşu’nun kuzeyine yaptığı bir dizi seyahat sırasında kaleme aldı. Birbirini kovalayan mevsimleri, yağmurun kokusunu, ayın parlaklığını ve şelalelerin sesini on yedi heceye incelikle sığdırmayı başarabilen Başo’nun eseri etrafındaki fani evreni nasıl gördüğünü anlatan özel bir kitap.
 

Kuzeye Giden İnce Yol isimli 112 sayfadan oluşan kitap ; Matsuo Başô tarafından yazılmış ve İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 14.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Özgürlük Hiçlikten Mi Geliyor pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Özgürlük Hiçlikten Mi Geliyor indir, Özgürlük Hiçlikten Mi Geliyor oku ve Özgürlük Hiçlikten Mi Geliyor pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kuzeye Giden İnce Yol pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.