Kutbü’l Aşk pdf – Yandex indir

tarafından
10
Kutbü’l Aşk pdf – Yandex indir

Aşkı, derece derece anlaşılır bir şekilde anlatan bu kitap üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, mecazi aşka örnek olan efsaneleri ve hikâyeleri okuyup büyülü bir yolculuğa çıkacaksınız. İkinci bölüm, Resulullah Efendimiz’e (s.a.v.) duyulan aşk hikâyeleri ve şiirler ile gülün manevi kokusunu ciğerlerinize kadar hissetmenizi sağlayacaktır. Üçüncü bölümde ise İlahi aşkın sırlarını ve nasıl âşık olunacağını gönlünüze ilmik ilmik dokuyup kalbinizin zirvesine, doruklarına çıkacaksınız. Böylelikle aşkı, kendi vücut kitabınızı okurken yaşayacaksınız. Aşk ateşi bütün bedeninize ve kalbinize sirayet edince Allah’ın yüce aşkına ulaşmış olursunuz. Artık baktığınız, duyduğunuz, hissettiğiniz maşuktan başkası olmayacaktır. Kalbinizin derinliklerinde var olan Allah aşkı, bu risale ile ortaya çıkıp alevlenmiş olacaktır. Tasavvuf ve şiir zevki olan herkese hitap eden bu kitap, maneviyat yüklü mesajlarıyla gönüllere nakşolacaktır.
Aşktır goncayı gül eden,
Gülü bülbüle hayran eden.

Aşktır sultanları kul eden,
İbrahim Ethem’i derviş eden.

Aşktır harı alev eden,
Pervaneyi yakıp kül eden.

Aşktır akıllıyı deli eden,
Yemenli Kays’ı mecnun eden.

Aşktır Yunus’u Emre eden,
Hallacı-ı Mansur’u dara götüren.

Aşktır dağları bağ eden,
Yokuşları düz yol eden.

Aşktır doğru yolu gösteren,
Zenginleri miskin eden.

Aşktır canı candan eden,
Canı sevgiliye kurban eden.

Aşktır âşığı maşukta kaybeden,
İkiyi bir, damlayı derya eden.
 

Kutbü’l Aşk isimli 112 sayfadan oluşan kitap ; Muhammed Bedri Hüdayi tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 29.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bir Kuşun Feryadı pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Bir Kuşun Feryadı indir, Bir Kuşun Feryadı oku ve Bir Kuşun Feryadı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kutbü’l Aşk pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.