Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve İtibar Yönetimi pdf – Yandex indir

Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve İtibar Yönetimi pdf – Yandex indir

Gelişen teknolojiler, bilgiye daha kolay ve hızlı ulaşılmasını sağlayarak, tüketicilerin farkındalık seviyesini artırmakta ve işletmelere yalnızca maddi değil aynı zamanda sosyal sorumluluklar da yüklemektedir. Günümüzde bilinçli tüketicilerin, sadece ucuz ve kaliteli hizmet veya ürün sağlayan işletmelere değil, sosyal sorumluluk bilinci oluşmuş ve itibar seviyesi yüksek işletmelere de yöneldikleri gözlemlenmektedir. Bu yüzden işletmeler, birçok alanda kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetleri uygulayarak paydaşlarının bu yöndeki beklentilerini karşılamaktadır.
Günümüzde işletmelerin başarılı olabilmesi için sermaye, insan kaynağı, maddi güç gibi somut bileşenler tek başına yeterli gelmemektedir. Kurumsal itibar gibi ilk bakışta gözle görülemeyen ancak pazar içerisinde rakiplere karşı çok önemli bir rekabet avantajı sağlayabilecek soyut bir unsur, sürdürülebilirlik için işletmelerin olmazsa olmazı konumuna gelmiştir. Bunun bilincinde olan kurumsal işletmeler, itibar kazanabilmek için başta kurumsal sosyal sorumlulukların yerine getirilmesi olmak üzere birçok arayışa girmektedir.
Bu çalışmada, kurumsal sosyal sorumluluk ve kurumsal itibar bileşenleri detaylı olarak anlatılarak birbirleriyle olan ilişkileri vurgulanmıştır. İşletmelerin kurumsal itibar sağlama ve mevcut itibarı yönetmeleri konusunda kurumsal sosyal sorumluluğu ne yönde kullanmaları gerektiği örnek olaylar ve bu konuda yapılan bilimsel araştırmalar ışığında ele alınmıştır.
 

Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve İtibar Yönetimi isimli 146 sayfadan oluşan kitap ; İlkay Güleryüz tarafından yazılmış ve KRİTER BASIM YAYIN DAĞITIM yayınevinin 27.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Abbasî Döneminde Öne Çıkan İsyan Hareketlerinin Arap Şiirine Yansıması pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Abbasî Döneminde Öne Çıkan İsyan Hareketlerinin Arap Şiirine Yansıması indir, Abbasî Döneminde Öne Çıkan İsyan Hareketlerinin Arap Şiirine Yansıması oku ve Abbasî Döneminde Öne Çıkan İsyan Hareketlerinin Arap Şiirine Yansıması pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve İtibar Yönetimi pdf – Yandex indir - PDF indir