Kurumsal Olgunluk Eğrisi pdf – Yandex indir

tarafından
2
Kurumsal Olgunluk Eğrisi pdf – Yandex indir

Yönetim Yapmaktan Yönetim Satmaya dizisinin elinizdeki bu ilk kitabı olan Kurumsal Olgunluk Eğrisi insanın yaşam eğrisi ile kurumların yaşam eğrisi arasındaki geometrik benzerliği işleyerek bu benzerliği özgün bir kuramsal bütünlüğe taşımaktadır. Bu kuramıyla, yazar, insanlar için yaşamlarının bir evresinde varılan olgunluktan sonra kocamaya doğru inişe geçip ölümle biten yaşam eğrisinin, kurumlarda ‘kurumsal önderce’ yukarı çekilebileceğini ve bunun yapılmasıyla ölümün kurumlar için yazgı olmaktan çıkarılacağını savunmakta, bu savının açılımını iş yaşamından aktardığı (düşündürücü olduğu kadar kimi kez eğlenceli de sayılabilecek) örnek olaylarla yapmaktadır.
 
Kurumsal Olgunluk Eğrisi’nde, yazarın yurt içinde ve dışında iki yüzü aşkın kuruluş için yaptığı üç yüzü aşkın strateji geliştirme, kurumsal dönüşüm ve kamusal politika danışmanlığı yan ısıra, kırk kadar kuruluşun yönetim ve yürütme kurulu üyesi veya başkanı olarak yüklendiği yönlendirim görevi sürecinde yaptıklarından ve yaşadıklarından damıtarak geliştirdiği ve aralarında ‘kurumsal önderlik’ de olan, başka sav ve kuramları da yer almaktadır.
 
Yönetim Yapmaktan Yönetim Satmaya dizisinin hem bu ilk kitabı, Kurumsal Olgunluk Eğrisi hem de bunu izleyen ikinci kitabı Anlamlı Ayrıntılara Ödünsüz Özen Göstermek, işledikleri konular dolayısıyla yaygın bir okuyucu kesimine seslenmektedir. Bu kesimi oluşturanlar arasında yöneticiler, yönetici adayları, yönetim danışmanları, yönetim danışmanlığına sıvananlar, iş sahipleri ya da iş kurma hevesinde olanlar, öğretenleri ve öğrenenleriyle akademik çevre ve basın var. Bir de bunlar ötesinde daha geniş bir küme var ki, yazar onlara da seslenmektedir. O kümeyi oluşturanlar, yazarın deyişiyle, “işini yönetmede başarının mutluluğunu, yaşamını yönetmede mutluluğun başarısını” arayanlardır. Yazar onlara erişebilmek için, yazdıklarına düşlerinin pınarından su vererek öyküselliğin özgürlüğünü de kazandırmaya çalışmıştır.
 

Kurumsal Olgunluk Eğrisi isimli 428 sayfadan oluşan kitap ; Oktay Bora Yağız tarafından yazılmış ve SCALA YAYINCILIK yayınevinin 03.10.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Kurumsal Olgunluk Eğrisi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.