Kürt Siyasilerin Müebbede Hükümlü Mektupları pdf – Yandex indir

tarafından
5
Kürt Siyasilerin Müebbede Hükümlü Mektupları pdf – Yandex indir

Sonuç olarak elinizde doktora tezi kıvamında hazırlanmış özgün araştırma malzemesini işleyen çok değerli bir çalışma duruyor. Ruşen Arslan, çalışmasının tam da bu niteliği nedeniyle bir “son söz” söylemek yerine okuyucuyu ve konuyla ilgili araştırmacıları yeni sözler söylemeye davet ediyor. Yeni sözler söylenebilmesini mümkün kılacak materyali yani Kürt siyasi aktörlerinin dava dosyalarına girmiş mektuplarını olduğu gibi kamusallaştırıyor. Bu yönüyle de gerçekten çok kıymetli bir iş ve çalışma yapıyor. Ellerine, aklına, emeklerine sağlık olsun.

Prof. Dr. Şükrü Aslan

Kitap Projesini bana anlattığında, doğrusu böyle bir kitapla sonuçlanacağını tahmin etmemiştim. Araştırmacılar yararlanacakları bilgi ve siyasetçiler için de derslerle dolu bir kitap ortaya çıkmış. Kitapta, senin kuşağındaki yazarlarda görülmeyen bir tespitimi söylemek istiyorum. Senin kuşağındakilerin çoğu, kitap yazdıklarında inandıkları fikirlerin ve tarihsel konuların ispatına çalışıyorlar. Sen ise olayları belgelere dayalı olarak kendi yorumunla veriyor, aynı zamanda diğer gerçekler için de açık kapı bırakıyorsun. Bu, kitaba bilimsel değer katıyor. Böyle bir kitap yazdığın için seni yürekten kutluyorum.

Prof. Dr. Besime Şen
 

Kürt Siyasilerin Müebbede Hükümlü Mektupları isimli 480 sayfadan oluşan kitap ; Ruşen Arslan tarafından yazılmış ve İSMAİL BEŞİKÇİ VAKFI YAYINLARI yayınevinin 21.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Siyasetin Yeni Bilimi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Siyasetin Yeni Bilimi indir, Siyasetin Yeni Bilimi oku ve Siyasetin Yeni Bilimi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kürt Siyasilerin Müebbede Hükümlü Mektupları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.